Bakan Yardımcısına 10.Yıl Marşı tepkisi

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhamet Balta, katıldığı "1.Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” nde 10. Yıl Marşı ile ilgili sözlerine tepki geldi

Bakan Yardımcısına 10.Yıl Marşı tepkisi

06 Şubat 2014 / emlakwebtv
“Kentsel Dönüşümde 2013 Gerçekleşmeleri ve 2014 Hedefleri” başlığı altında bugün başlayan “1. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”ne Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın sözleri damga vurdu.

Cevahir Otel’ de gerçekleştirilen “1. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde konuşan Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın 10. Yıl Marşı ile ilgi sözlerine tepki gösteren konuklar, Bakan yardımcısı Balta'yı protesto ederek kongreyi terk etti.

Balta: “10. Yıl Marşı'na takılıp kalan insanlar”
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın konuşması şöyle; “Eğer biz İstanbul'da Kanal İstanbul denen bir projeyi düşünüyorsak, bunu engellemek isteyen insanların kimler olduğuna iyi bakmak lazım. Eğer 3.havaalanını, 3. köprüyü yapan insanları, firmaları kara listeye alıp da, onları karalayıp da, onların sicillerini bozmak isteyen insanlar kimse, onlara da bir bakmak lazım. Arkadaşlar, sizlerden bir kardeşiniz olarak şunu söylemek isterim; sloganlarla bu memlekette bir şeyler yaptığını zannetmeye çalışan insanlar, 10. Yıl Marşı'na takılıp kalan insanlar, 'Ana yurdu dört baştan ördük' falan diyen insanlar bu memlekette bir tren rayı bile bir yerlere döşememişler. Ama 11-12 yıllık süreç içerisinde Türkiye'de yapılanlar belli" sözlerine İzleyicilerden bazıları tepki göstererek salonu terk etti.


Görüntüler haber merkezimize ulaştığında sitemizde olacak…