Bakan’dan CHP’li Başkan’a jest

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın fuar projesi M’Expo’ya destek verdi

Bakan’dan CHP’li Başkan’a jest

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın fuar projesi M’Expo’ya destek verdi.

Bakan Güllüce, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’expo için, “Projelerini getirsinler, onay verelim” ifadelerini kullandı. Maltepe’de katıldığı bir toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güllüce, Kılıç’ın proje için AK Partili belediye meclis üyelerinden  destek beklediğinin ve “Bu bir Türkiye projesidir” sözlerinin hatırlatılması  üzerine, “Başlasın o zaman çok iyi olur” dedi.   

Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın, ‘Maltepe, İstanbul ve Türkiye’nin dünyaya açılacak yeni bir kapısı’ olarak tanımladığı, işsizlik sorununa neşter vuracak ve çevre esnafını kalkındıracak bir çalışma olarak önemsediği fuar projesine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’den gelen destek, ilçede heyecan yarattı.

Siyasi Jest 
Kılıç, bir yurtdışı gezisi sırasında koltuğunu Maltepe Belediye Meclisi’nin AK Partili Grup Başkanvekiline önermişti. Siyaset sahnesinde rastlanmayan bu jest, uzun süre gündemde kalmıştı. Bakan Güllüce’nin fuar konusunda, CHP’li bir belediye başkanına desteği de aynı şekilde ‘siyasi jest’ olarak yorumlanırken; “Üretilecek hizmetten vatandaş yararlanacaksa, siyasi görüş ayrılığı bir kenara bırakılabilir” değerlendirmesi yapıldı.