Bakandan Haydarpaşa açıklaması: Gar olarak kalacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haydarpaşa Garı'nın yüksek hızlı tren hattının hizmete alınmasıyla birlikte tren garı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi

Bakandan Haydarpaşa açıklaması: Gar olarak kalacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haydarpaşa Garı'nın tren garı olarak hizmet vermeyi sürdüreceğini söyledi. Tarihi garın yüksek hızlı tren projesi ile birlikte eski misyonunu sürdüreceğini vurgulayan Arslan: "Projenin Haydarpaşa'ya uzanmasının ardından, bina gar hizmetini vermeyi sürdürecek..." şeklinde konuştu.

Projelerde herhangi bir aksama yok
Gazetecilere yaptığı açıklamada, mega projelerde herhangi bir aksama bulunmadığını ve tüm atılımların takvime uygun hatta mümkünse daha da erken bir tarihte bitirilebileceğinin işaretini veren Arslan: "Güçlenen Türkiye 2023 hedeflerine sağlıklı bir biçimde yürüyor.." dedi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ücretleri
Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ücretlerinin dolar bazında belirlendiğini ve geçiş ücretlerinin 1 Ocak tarihi itibarıyla dolar kurunun esas alınacağını da vurgulayarak:

"Bu kur Türk lirasına çevrilecek. Tabi ki insanlarımız buradan dolarla geçmeyecek. Şu anda köprüden otomobiller 9.90 TL'ye kamyonlar ise 21.29 TL'ye geçecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak..." ifadelerini kullandı. 

26 Ağustos'ta hizmete açılması beklenen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş ücretleri otomobiller için 3 dolar + KDV olarak belirlenmişti.