Bakanlık çevre denetimlerini artırdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Türkiye genelinde çevreye yönelik denetimler artırıldı

Bakanlık çevre denetimlerini artırdı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla Türkiye genelinde çevreye yönelik denetimler artırıldı. acÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, sayıları sürekli artış gösteren motorlu taşıtlar ile gürültü kirliliğine neden olan eğlence merkezi gibi yerler üzerinde denetimlerine devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2014 yılının son 10 ayında 977 egzoz gazı emisyon denetimi yapıldığını söyledi. Bu denetimlerde 28 bin 326 araç denetlenirken 972 tanesine cezai işlem uygulandığını anlatan Bakan Güllüce, "Son 10 ayda yapılan egzoz gazı emisyon denetimlerinde toplam 870 bin 333 TL cezai işlem uygulandı" dedi.

Gürültü denetimleri devam ediyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, insanlarda ruhsal, fiziksel ve fizyolojik rahatsızlıklara yol açan gürültülü kirliliği ile de mücadelesini sürdürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yılın son 10 ayında gürültü kirliliği ile mücadelede 499 bin 381 TL idari para cezası uygulandı. Bakanlık tarafından yetki devri alan belediyelerin yaptığı denetimlerde ise 382 bin 268 TL idari para cezası uygulandı.