Bakanlıktan Kıbrıs’a çevre çıkarması

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı petrol boşaltımı sırasında meydana gelen deniz kirliliğini temizlemek için harekete geçti

Bakanlıktan Kıbrıs’a çevre çıkarması

18 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs’ta Aksa’nın elektrik santraline ait gemide petrol boşaltımı sırasında 100 ton fuel-oil denize sızmasıyla oluşan kirliliği temizlemek için harekete geçti. Bakanlık, kirliliği yerinde incelemek ve yardım etmek üzere Kıbrıs’a uzman ekip gönderdi.

Gazi Magosa Kalecik Köyü’nde, meydana gelen gemi kazasında 7 km sahil şeridi kirlendi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Gazi Magosa Kalecik Köyü’nde Aksa Elektrik’e ait gemiden santrala petrol boşaltımı sırasında kaza meydana geldi. Santrallin gemiyle bağlantı noktasındaki transfer borusundan kaynaklı oluşan kazada ilk incelemelere göre denize 100 ton kadar fuel oil sızdı. 7 km sahil şeridi kirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deniz kirliliğini temizlemek üzere harekete geçti
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kaza sonrası Kıbrıs’ta oluşan deniz kirliliğini temizlemek üzere harekete geçti. Bakanlık kirliliği yerinde inceleme ve değerlendirme yapmak üzere Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar ile ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğünden bir Genel Müdür Yardımcısı ve iki Uzman ekibi Gazi Magosa’ya gönderdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları, kirliliğin giderilmesi yönünde KKTC Başbakanı ile makamında görüşecekler.