Bakırköy Belediyesi'nin Mega Yat Limanı'yla imtihanı

Ataköy'de hayata geçirilecek olan Mega Yat Limanı projesiyle ilgili ruhsat tartışması büyüyor. Bakırköy Kent Savunması dün, daha önce projeye onay vermeyeceğini açıklayan Bakırköy Belediyesi'nin 30.10.2014 tarihine ait "ruhsat onay belgesini" yayınladı

Bakırköy Belediyesi'nin Mega Yat Limanı'yla imtihanı

Ataköy'de hayata geçirilen Mega Yat Limanı Projesinin şehirleşme ve ekolojik denge açısından yarattığı tahribatın tartışmaları bitmeden "ruhsat onayı" tartışması başladı. Konuyla ilgili olarak yapılan ilk açıklamalarda, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu tarafından dile getirilen "projeye onay vermeyiz" şeklindeki ifadeler, DATİ Yönetim Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Kıran tarafından yalanlanmıştı. Kıran, Mega Yat Limanı Projesi'nin kamuoyuna tanıtım toplantısında Bakırköy Belediyesi'nin aksi yöndeki açıklamalarına bir anlam veremediğini söylemiş ve Bakırköy Belediyesi'ni kınadığını açıklamıştı.

Bakırköy Belediyesi'nin çelişen ifadeleri
Kıran'ın açıklamalarına göre, Bakırköy Belediyesi'ne 6 milyon lira harç ödenmiş ve ruhsat alınmıştı. Kıran'ın yaptığı açıklamaları değerlendiren Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, alınan ücretin ruhsat ile ilgili olmadığını ve Mega Yat Limanı Projesi'ne onay vermediklerini açıklamıştı. 

Bakırköy Savunması'ndan açıklama
Tüm bu çelişik ifadeler sürerken, dün Bakırköy Kent Savunması tarafından yayınlanan onay belgesi Bakırköy Belediyesi'ni zor durumda bıraktı. Belge, Bakırköy Belediye Başkanlığı'nın söz konusu projeyi 30.10.2014 onaylandığını ortaya koydu. Belgenin yayınlanmasının ardından gözler Bakırköy Belediyesi cephesinden gelecek olası açıklamalara çevrildi. 

Proje Bilgisi: Köy