Bakırköy konut projeleri özellikleri

Bakırköy'de yer alan markalı konut projeleri ve özelliklerine haberimiz içerisinde inceleyebilirsiniz

Bakırköy konut projeleri özellikleri

Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy isimlerini almıştır. 1925'te ulusal sınırlar içindeki yabancı kaynaklı adların değiştirilmesi sırasında, adı Bakırköy olarak belirlenmiştir. Yeşilköy (Ayestefanos) 1877-78' de Rus işgaline uğramış (3 Mart 1878)''de Ayestefanos Antlaşması da burada imzalanmıştır.

Tarihi gelişmesi içinde, Antik Çağ' dan günümüze çeşitli tarihi eser bırakan Bakırköy''ün önemli tarihi eserleri olarak, Bizans döneminden kalma Fildamı (Fildamı Sarnıcı), 17. yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Baruthane, aynı dönemde yapılan, ancak 1875''de Sultan Abdülaziz tarafından yeniden inşa edilen Çarşı Camii ve Çeşmesi, aynı dönemde yaptırıldığı sanılan Şifa Hamamı, 19. yüzyılda yaptırılan Bez Fabrikası (Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi), Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler, köşkler, Florya Deniz Köşkü sayılabilir.

1955 yılından itibaren Bakırköy hızlı bir kentleşme yaşamış ve dolayısıyla hızlı nüfus artışları sonucunda büyük alt yapı ve kentleşme sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Ancak 1989 ve 1992 yerel seçimleri ile Bakırköy ilçesi önce Küçükçekmece daha sonra Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören ilçelerinin ayrılması ile hem nüfus, hem de alan olarak küçülmüştür. Bakırköy şu andaki mevcut sınırları içinde İstanbul' un en seçkin ilçelerinden birisine dönüşmüştür.

İşte Bakırköy konut projeleri!

Bakırköy 46

1.Bakırköy 46
Bakırköy 46 Ağaoğlu İnşaat tarafından Kartaltepe’de inşa ediliyor. 1.277 adet konuttan meydana gelen 46 Bakırköy projesi 3 adet villa bloğu ve 22 katlı 5 adet konut bloğundan oluşuyor. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 4,5+1 dairelerin yer aldığı 46 Bakırköy Evleri yapay kumsal, fitness center, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, sauna, buhar odası, spor alanları ve çocuk oyun alanlarını konut alıcılarına sunuyor.

İstanbul Avrupa Yakasında Ağaoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen 46 Bakırköy Kartaltepe’de yükseliyor. 46 Bakırköy adres bilgileri: Kartaltepe Mahallesi Aksu Caddesi No: 9 Bakırköy / İstanbul

Referans Bakırköy

2.Referans Bakırköy
Biskon Yapı ve Halk GYO tarafından hayata geçirilen Referans Bakırköy projesi yatırım bedeli 61 milyon lira olup, 4 bloktan meydana geliyor. Referans Bakırköy Evleri stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daireleri konut sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunuyor. Referans Bakırköy satılık daire büyüklükleri 45 metrekare ile 258 metrekare arasında değişiyor. Referans Bakırköy konutları teslimleri devam etmekte olup, home ofis bloklarının teslimleri Ekim ayında başlaması planlanıyor.

İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Referans Bakırköy ulaşım konusunda da oldukça merkezi bir noktada konumlandırılıyor. Bakırköy Metro durağına 1 km, İncirli Metrobüs durağına 1,5 km, Zeytinburnu Tramvay durağına 1,9 km ve Yeni Mahalle Banliyö durağına 1,4 km uzaklıkta yer alan Referans Bakırköy ayrıca Deniz Otobüsü iskelesine 2,7 km, Atatürk Havalimanı’na 8,9 km, Bakırköy Özgürlük Meydanı’na 1,2 km ve Bakırköy Adliye Sarayı’na 500 metre mesafede yer alıyor.

Dareyn Bakırköy

3.Dareyn Bakırköy
Dareyn Bakırköy projesi Güvenilir İnşaat tarafından hayata geçiriliyordu. 8 bin 500 metrekare alan üzerinde konumlandırılan Dareyn Bakırköy geçtiğimiz günlerde Semerkand Yapı tarafından satın alındı. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks dairelerden meydana gelen Dareyn Bakırköy Zuhuratbaba bölgesinde yer alıyor. Bununla birlikte adı da değişen projenin yeni adı Semerkand Line Bakırköy oldu.

214 daire bulunan projede teslimlerin 2016 yılı sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ayrıca Semerkand Line Bakırköy özellikleri arasında fitness center, sauna, hamam, buhar odası, çocuk oyun alanları bulunuyor. Bunların dışında Dareyn Bakırköy projesinden konut sahibi olanlar için 6 metrekare depo alanı sunuluyor.

sea pearl ataköy

4.Sea Pearl Ataköy
Kuzu Grup tarafından 128 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan SeaPearl Ataköy projesi 1.417 adet konuttan meydana geliyor. SeaPearl Ataköy’de yer alan daireler 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 şeklinde tasarlanıyor. SeaPearl Ataköy satılık daire büyüklükleri 89 metrekare ile 250 metrekare arasında değişiyor.SeaPearl Ataköy teslim tarihi olarak da Mart 2017 yılı veriliyor.

SeaPearl Ataköy projesinin tanıtımına ortaklardan olan Qatari Diar Geliştirme Direktörü Sa’d el-Uteybi’de katıldı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Qatari Diar gibi köklü firmayla ortaklık yapmaktan memnun oldukları açıkladı. Tanıtıma Qatari Diar İcra Kurulu Başkanı (CEO) Halid Muhammed es-Seyyd’in yanı sıra Türkiye’nin Katar Büyükelçiliği temsilcileri katıldı.

80 farklı konut tipinin yer aldığı SeaPearl Ataköy’de konut alıcılarına birçok sosyal donatı imkanı sunuluyor. SeaPearl Ataköy projesinden konut sahibi olanlara 5 yıldızlı otel, alışveriş alanları ve restoran imkanları da sunuluyor. SeaPearl Ataköy satılık daire sahiplerine kapalı otopark, güvenlik, kameralı güvenlik, asansör, merkezi ısıtma, lobi, resepsiyon, ısı pay ölçer gibi hizmet sunuluyor.

Proje Bilgisi: Köy