Bakırköylülerden Mega Yat Limanı'na evet

Bakırköy Belediyesi'nin "kamuoyu yoklaması" başlığı altında gerçekleştirdiği Mega Yat Limanı araştırmasına katılan ilçe halkının büyük çoğunluğu "evet" oyu kullandı

Bakırköylülerden Mega Yat Limanı'na evet

Geçtiğimiz gülerde mahkeme kararıyla mühürlenen Bakırköy Mega Yat Limanı Projesi'nde ilginç bir gelişme yaşandı. Bakırköy Belediyesi tarafından yapılan araştırmada ilçe halkının büyük çoğunluğunun Mega Yat Limanı Projesi'ne evet dediği açıklandı.

Referandum değil mega yat limanı
Dün medyada kendine geniş bir biçimde yer bulan haberlere göre, Bakırköy Belediyesi kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Mega Yat Limanı projesiyle ilgili olarak bir referandum yapmak istemiş ancak, Bakırköy Kaymakamlığı'nın izin vermemesi nedeniyle kamuoyu yoklamasına yönelmişti. Kamuoyu yoklamasının sonuçları ise kimsenin beklemediği bir şekilde gerçekleşti.

3 bin 400 katılımcının büyük çoğunluğundan "Evet"
Önceki gün sabah 09.00'dan akşam saat 17.00'a kadar devam eden ve vatandaşlara  Bakırköy Belediyesi'nin yanındaki sandıklarda oy kullanma olanağı tanıyan kamuoyu yoklaması sonrasında toplam 3 bin 458 oy kullanıldığı belirtildi. 19 oyun geçersiz sayıldığı araştırmada evet oyu veren vatanday sayısı 1.988 ike hayır oyu veren vatandaş sayısı ise 1.451 adette kaldı.

Bakırköy dışındakiler de oy kullandı iddiası
Oylama sırasında ikametgah şartının aranmaması ise tepki çekti. Oy kullanan kimi vatandaşların, başka ilçelerden oy kullanma üzere çok sayıda kişi getirdiği iddiaları ise tartışmalara neden oldu.