Bakü Olimpiyat Stadı'na yeni bir ödül daha

Tekfen Holding tarafından inşa edilen Baku Olimpiyat Stadyumu Amerikan Mühendislik Şirketleri Konseyi tarafından verilen ödül töreninde "Diamond Award"ı almaya hak kazandı

Bakü Olimpiyat Stadı'na yeni bir ödül daha

Tekfen Holding imzasıyla inşa edilen Bakü Olimpiyat Stadı, yeni bir uluslararası ödül daha kazandı. Amerikan Mühendislik Şirketleri Konseyi'nin her yıl verdiği "Mühendislik Mükemmellik Ödülleri kapsamında verilen Yapısal sistem Kategorisi'ne yarışan Bakü Olimpiyat Stadı, "Daimond Award" ödülünü almaya hak kazandı.

Bakü Olimpiyat Stadı'na yeni ödül
Proje ve ödül ile ilgili bir açıklamada bulunan Tekfen İnşaat Genel Müdürü Levent Kafkaslı, projenin aldığı ödüllerin Türk mühendisliğinin dünyada geldiği aşamayı gösterdiğini vurguladı, Kafkaslı: 

"Tekfen’in yüksek mühendislik ve iş sağlığı güvenliği standartlarından ödün vermeden, tasarım ve anahtar teslim yapımını 24 ay gibi rekor sürede gerçekleştirdiğimiz projemiz; dünyanın en prestijli ödüllerinden birini daha kazandı. Bu, Türk müteahhitlik sektörünün geldiği noktanın göstergesidir”  ifadelerini kullandı. 

 

Baku Olimpiyat Stadı'na yeni bir ödül daha

 

Bakü Olimpiyat Stadı
Tasarım ve inşasının altında Tekfen İnşaat'ın imzasının yer aldığı Bakü Olimpiyat Stadyumu American Council of Engineering Companies tarafından verilen 2016 Yılı Mühendislik Mükemmellik Ödülleri Kapsamında "Yapısal Sistem Kategorisi" alanında Diamond Axard ödülünü almaya hak kazandı. Bakü Olimpiyat Stadı, dünyanın bu alandaki sayılı ödüllerinden biri kabul edilen Amerikan Mühendislik Şirketleri Konseyi ödülünün öncesinde geçen yılın Eylül ayı içerisinde ENR Dergisi tarafından da 2015 yılının Spor/Eğlence dalındaki en iyi projesi seçilmişti. 

Bakü Olimpiyat stadı
Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de "design anda build" şeklinde inşa edilen Bakü Olimpiyat Stadı, 68 bin kişilik kapasiteye sahip. 2013 yılının Şubat ayında imzalanan sözleşmenin ardından 24 ay gibi kısa bir sürede inşaatı tamamlanan Stadın teslimi de Şubat 2015 tarihinde yapılmıştı.

Stadyum ilk kez Azerbaycan'da gerçekeştirilen Avrupa Oyunları vesilesiyle kapılarını ziyaretçilere açmıştı. Bakü Olimpiyat Stadı, toplamda 496 bin metrekareyi aşan yayılımıyla dikkat çekiyor. 

Firma Bilgisi: Tekfen Inşaat
Proje Bilgisi: bakü olimpiyat stadı