Balance Güneşli ‘iş’in tanımını değiştirecek

Çikolata sektöründen Şölen markasıyla tanıdığımız Çoban Ailesi, Balance Gayrimenkul ile gayrimenkul sektörüne adım attı. Şirket, Basın Ekspres Bölgesi’nin tek A plus ofis projesi Balance Güneşli yatırımına devam ediyor

Balance Güneşli ‘iş’in tanımını değiştirecek

Balance Güneşli’nin yatırımcısı Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, projenin Mart 2016’ta teslim edileceğini açıklayarak, “Balance Güneşli özellikle işini büyütmek isteyen, İstanbul merkezli şirketler ve Anadolu’nun yükselen firmalarının yeni adresi olacak” dedi.

İlk proje yaşamın merkezinde

Balance Gayrimenkul olarak ilk projeleri için yaşamın merkezi olarak tanımlanacak İstanbul’un Merkezi İş Alanı (MİA) Basın Ekspres bölgesini seçtiklerini anlatan İsmail Çoban, bölgenin tek A+ plus ofis projesi Balance Güneşli’nin sektöre kalite ve tasarım açısından yeni standartlar kazandıracağına dikkat çekti.  İsmail Çoban Basın Ekspres bölgesinin İstanbul’un yeni ticaret merkezi olarak geliştiğine dikkat çekerek, bölgenin TEM, E5 ve Sahil Yolu  ile Kuzey Marmara Otoyolu’nu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında olduğunun altını çizdi.

4 metro hattıyla hızlı ulaşım

İş yaşamında zamanın önemine de vurgu yapan Çoban, “Halkalı-Gebze Marmaray metro hattı, Mecidiyeköy, Mahmutbey Marmaray metro hattı, Bakırköy İDO –Bağcılar Kirazlı Metro hattı ve Bağcılar Küçükçekmece metro hatları ile Balance Güneşli’de çalışanların İstanbul’un her yerine hızlı ve kolay ulaşım imkanına sahip olacağını söyledi.

İşini yükseltmek isteyen herkes için bir ofis var

Toplam 83 bin metrekare satılabilir ve kiralanabilir alana sahip Balance Güneşli projesi, yatay ve dikey mimari yapıya sahip. Projede, plaza ofis, cadde ofis, loft ofis, stüdyo ofisler ve ticari birimler olmak üzere 311 bağımsız bölüm var. İsmail Çoban, Balance Güneşli’de 40 metrekare ile bin 700 metrekare arasında değişen, farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik ofis seçenekleri yer aldığına vurgu yaparak, az katlı yapıya sahip, bağımsız giriş ve çıkışı olan ofislerin şirketler tarafından blok olarak da kullanılabileceğini ifade etti.

İsmail Çoban, Balance Güneşli’de metrekare fiyatlarının 5 bin 737 ile 7 bin 283 TL aralığında olduğunu kaydederek, “Ofis fiyatlarımız 318 bin TL’den başlıyor. Ofisler için anlaşmalı bankalardan 120 aya varan vadelerle özel faiz oranları ile kredi kullanılabiliyor. Ayrıca 24 ay için sıfır faizle ödeme imkanıda sunuyoruz” dedi.

Şölen de Balance Güneşli’de

İsmail Çoban,  bir ofis projesinin sürdürülebilir ve yaşanabilir olması için, ana taşıyıcı bir markayı bünyesinde barındırması gerektiğini ifade ederek, “AVM’lerin başarılı olmasında ana taşıyıcı bir ya da bir kaç markaya sahip olması nasıl önemliyle, ofis projelerinde de büyük bir grubun merkezinin burada bulunması çok önemli. Şölen Grubu olarak, Balance Güneşli’nin 4 katında yaklaşık 250 çalışanımızla yer alacağız. Şölen’in merkezini Balance Güneşli,ye taşıyacağız” dedi.