‘BALANCE’TAN Basın Express Yolu’na ‘DENGELİ’ proje

Balance Gayrimenkul ilk projesi için Güneşli Basın Express Yolu’nu seçti. 270 milyon yatırım bedeline sahip ve adını denge anlamına gelen Balance’tan alan proje plaza ofis, cadde ofis, ev ofis, loft ofis ve mağazalardan oluşuyor

‘BALANCE’TAN Basın Express Yolu’na ‘DENGELİ’ proje

9 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

1989 yılında Gaziantep’te kurduğu Şölen ile çeyrek asırda önemli başarılara imza atan Çoban Ailesi, Balance Gayrimenkul şirketiyle inşaat sektörüne giriş yaptı. İstanbul’daki Balance Güneşli projesiyle sektöre adım atan Balance Gayrimenkul, projenin detaylarını düzenlenen toplantıyla açıkladı. Ev sahipliğini Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban’ın üstlendiği toplantıda, Balance Gayrimenkul Genel Müdürü Volkan Konuk, Avcı Mimarlık Kurucusu Selçuk Avcı ile Servotel Corporation Kurucu ve Yönetici Ortağı Ayla Heyfegil yer aldı.

Plaza ofis, cadde ofis, ev ofis, loft ofis ve mağazalardan oluşan Balance Güneşli, Basın Express Yolu’nda iş merkezleri ve havaalanlarına yakınlığıyla dikkat çekiyor. 17 dönüm arazi üzerine yapılacak olan Balance Güneşli’nin toplam inşaat alanı 83 bin metrekare olacak. 2014 yılı içinde, birinci etabın yanında bulunan 16 dönümlük arazi de projeye dahil edilerek, ikinci etap çalışmaları başlayacak. Şölen Yönetim Kurulu Başkanı da olan Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Bugüne kadar iş dünyasında elde ettiğimiz güvenilirlik ve istikrardan güç alarak bu işe giriştik. İnşaat işimizde de kaliteden taviz vermeden, adımıza yakışır bir çizgi tutturacağız. Balance Gayrimenkul, bu alandaki iddiasını Balance Güneşli ile çok net bir şekilde ortaya koyacak” dedi.

Metrekaresi 5360 TL’den başlıyor

118 plaza ve cadde ofis, 140 ev ve loft ofisin yanı sıra 43 mağazanın yer aldığı proje, toplam 301 bağımsız bölümden oluşuyor. Projede cadde ofisler 40 m2 ile 258 m2, plaza ve cadde ofisler 159 m2 ile 1.692 m2, ev ve loft ofisler ise 76 m2 ile 178 m2 arasında değişiyor. Ofis ve konutların metrekare fiyatı ise 5.360 TL’den başlıyor, 6300 TL’ye kadar yükseliyor.

Teslimler 2015’te

Ofislerin dışında da iş performansını ve keyfi artırmak için zengin sosyal olanaklar ile her türlü detayın düşünüldüğü projede, fitness, pilates, sauna, buhar odaları, müzik odası, çocuk oyun alanı, cep sinemasının yanı sıra parti ve hobi alanları da yer alıyor. Projenin teslimleri ise 2015 yılının son çeyreğinde gerçekleştirilecek.