Balıkesir Gönen Sarıköy TOKİ konutları başvuruları

6 adet konutun açık satışa sunulacağı Balıkesir Gönen Sarıköy TOKİ konutları başvuruları 8 Ağustos'ta başlıyor

Balıkesir Gönen Sarıköy TOKİ konutları başvuruları

6 adet konutun açık satışa sunulacağı Balıkesir Gönen Sarıköy TOKİ konutları başvuruları 8 Ağustos'ta başlıyor. Balıkesir Gönen Sarıköy Alt Gelir Grubu Toplu Konut Projesi kapsamında yer alan konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Gönen Şubesi aracılığıyla yürütülecek. 

Açık satış yöntemi ile satışı yapılacak olan TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy konutları başvuruları 8 Ağustos 2016 - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında kabul edilecek. 

Balıkesir Gönen Sarıköy TOKİ Konutları alıcıları, peşinatlarını ilgili tarihler arasında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Gönen şubesinden herhangi birine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Şehit aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde, konutlar yüzde 10 peşin, 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. 

TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy Evleri başvuru şartları

* T.C. vatandaşı olması, 
* Balıkesir il sınırları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması veya Balıkesir il nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor
olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)
* TOKİ'den konut satın almamış ve kredi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve
Yetimleri kategorisi hariç) 
* Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklara ait bir konutunun bulunmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve
Yetimleri kategorisi hariç)
* Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.)
* Aylık hane gelirinin, en fazla net 3 bin 200 TL olması,
* Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca 1 adet başvuru yapılabilecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki