Balıkesir Gönen TOKİ kura çekilişi ne zaman?

TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy projesinde kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek? İşte yanıtı...

Balıkesir Gönen TOKİ kura çekilişi ne zaman?

10 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca Balıkesir’de hayata geçirilen TOKİ Balıkesir Gönen Sarıköy Alt Gelir Grubu projesi kapsamında satışa çıkarılan 72 adet konutun kura çekiliş tarihi 6 Mayıs 2014 olarak belirlendi.

Büyüklükleri 67.5 metrekare olan 72 adet daire 2+1 olarak tasarlandı. Fiyatların 45 bin 854 TL ile 56 bin 948 TL olarak belirlendiği Balıkesir Gönen TOKİ Evleri için 180 aya kadar vadelendirme yapılıyor. TOKİ Balıkesir Gönen Evleri için ödenecek aylık taksitler ise 232 TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ Balıkesir Gönen başvuru şartları

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Balıkesir il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

4. Kendisine, eşine ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ₺ 2.600 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ₺ 2.600 olması gerekmektedir.)

7. Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;

 1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerinin” ,

 2. Kategori olan “İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin” ,

 3. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”

 4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının” Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

8. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki