Balıkesir Manyas Toki Evleri Emekli Grubu

Toki'nin Balıkesir Manyas'ta inşa ettireceği Balıkesir Manyas Toki Evleri Emekli Grubu projesi kapsamındaki 500 adet konut için başvurular 14 Mart tarihinde başlayacak

Balıkesir Manyas Toki Evleri Emekli Grubu

Toki'nin Balıkesir Manyas'ta inşa ettireceği Balıkesir Manyas Toki Evleri Emekli Grubu projesi kapsamındaki 500 adet konut için başvurular 14 Mart tarihinde başlayacak. Konutlar için Halk Bankası'nın Balıkesir ilinde bulunan yetkili şubelere yapılacak olan başvurular 31 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek. 

Toki Balıkesir Manyas Emekli Evleri kura çekilişi 20 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Hak sahibi olanlara konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında alınacak. 

Kura çekilişi sonrasında hak sahibi olamayan vatandaşlar başvuru bedellerini 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Balıkesir Manyas Toki Emekli Evleri başvurusu yapacak olanlar başvurularını istenen evraklar ve 500 TL başvuru bedeli ödeyerek yapabilirler. 

Balıkesir Manyas Toki Evleri Emekli Grubu başvuru şartları

- T.C. vatandaşı olması,
- Projenin yapıldığı il-ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması ve nüfusa kayıtlı olması,
- Toki'den daha önce ev satın almamış ve kredi kullanmamış olması, 
- Kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda bir konutunun olmaması,
- Aylık hane gelirinin en fazla net 3 bin 300 TL olması, 
- Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları yalnızca bir adet başvuru yapabilirler.