Bankadan gayrimenkul satışı ilanlarına ilgi büyüyor

Konut alıcılarının bankalardan satılık gayrimenkul ilanlarına ilgisi her geçen gün artıyor. Temmuz ayında "Bankadan Satılık Gayrimenkul" ilanları, bir önceki aya göre yüzde 303 oranında daha fazla görüntülendi.

Bankadan gayrimenkul satışı ilanlarına ilgi büyüyor

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan bir araştırma, son yıllarda "Bankadan Satılık Gayrimenkul" kategorisinden yüksek işlem hacmine ulaşıldığını ortaya koydu. İlk olarak 2013 yılında hazırlanan çalışma, konut yatırımcısının "bankadan satılık gayrimenkullere ilgisinin giderek büyüdüğünü gösterdi.

Bankadan satılık gayrimenkullere büyük ilgi
Bankaların sahip olduğu gayrimenkul pazarının giderek büyüyeceği öngörüsünden hareketle bu pazarın son kullanıcıya açılmasını öngören uygulamaya büyük ilgi gösterildi. Piyasaya kıyasla daha cazip fiyatlarla emlak bulunmasına olanak tanıyan uygulamaya yoğun bir talep gösteriliyor.

Bankalar gayrimenkul satarsa
Bankaların kendi ellerinde yer alan gayrimenkullerin piyasa koşullarının altında fiyatlarla tüketiciye sunulduğu pazarda, özellikle Temmuz ayında ilan görüntüleme sayısında hızlı bir yükseliş kaydedildi. Temmuz ayında tüketiciler, bir önceki aya kıyasla yüzde 303 oranında, "Bankadan Satılık Gayrimenkul" ilanlarını görüntüledi. 

Bankalardan yoğun ilgi
Söz konusu uygulamaya bankaların ilgisi de her geçen gün büyüyor. Kullanıcılarla bankalar bir araya geçiren kategoride anlaşma sağlayan bankalar, ellerindeki gayrimenkulleri kısa sürede satma imkanına kavuşabiliyor.