Bankalarda bedelli askerlik seferberliği

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasının ardından gözler bankalara çevrildi. Bankalar yüzde 1'in altında kalan faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor

Bankalarda bedelli askerlik seferberliği

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasının ardından gözler bankalara çevrildi. Bankalar yüzde 1'in altında kalan faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Bedelli açıklaması sonrası Banka kredileri
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Bedelli Askerlik' açıklamasından sonra Bankalar, uygun faiz oranlarıyla kredi çalışmalarına başladı. 0.99'dan başlayan faizlerle kampanya hazırlayan Bankalar, 3 aylık erteleme imkanları sunuyor.

Uzmanpara'nın haberine göre, Bedelli Askerlik kredisi hazırlayan bankalar ve kredi ayrıntıları şöyle:

36 ay vadede taksit tutarı 617-648 lira arasında
TEB: Türk Ekonomi Bankası (TEB) bedelli askerlik yapmak isteyenlere özel kredi paketi hazırladı. TEB'den, 18 bin lira kredi miktarı için 36 ay vadede yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi kullananlar, aylık 617,44 lira ödeyecek. Banka, kredi kullanımında 3 ay taksit erteleme seçeneği de sunuyor. 3 ay taksit erteleme talep edilmesi durumunda ise aylık faiz oranı yüzde 1,05 oluyor.

Akbank: Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge "Akbank Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası ile 18 bin TL'lik bedeli, 36 ay vadede aylık 640 TL'den başlayan taksitler halinde ve masrafsız olarak ödeme imkanı sunuyoruz" dedi. Bu özel kredi olanağından, bedelli askerlik adayının kendisi yararlanabileceği gibi aileleri de yararlanabilecek. Tüm Akbank şubelerinden başvurulabilecek olan bu kredi için müşterilerden ekstra bir belge ve dokümantasyon istenmeyecek.

Denizbank: Denizbank 36 aya varan vadelerle avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Bedelli askerlik için gerekli 18 bin TL'nin 36 ay vadeli taksit tutarı 648 TL oluyor.