Bankalarda Konut Hesabı memnuniyeti

TBB Başkanı Hüseyin Aydın, "Bankalar Maliye Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Konut Hesabı ve Devlet Katkısı uygulamasının parçası olmanın mutluluğunu yaşıyor..." dedi

Bankalarda Konut Hesabı memnuniyeti

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Maliye Bakanlığı ile ortaklaşa olarak yürütülen "Konut Hesabı" ve "Devlet Katkısı" uygulamasının bankacılık sektöründe memnuniyetle karşılandığını söyledi. Uygulamanın Türkiye'nin büyümesine olumlu bir katkı sunacağını düşündüklerini vurgulayan Aydın: "Bu katkının bir parçası olmaktan mutluyuz..." ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük sorunu büyüme, başlıcı koşul tasarruf
Konut Hesabı ve Devlet Katkısı Uygulaması Tanıtım Toplantısı'nda bir konuşma yapan TBB Başkanı Aydın, bugün itibarıyla dünyanın en büyük sorununun büyüme, bunun başlıca koşulunun da tasarruf olduğuna dikkat çekti. Türkiye Bankalar Birliği olarak Maliye Bakanlığı ile ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Aydın, uygulamanın devlet kaynaklarının güçlendirilmesi için ciddi kaynaklar yaratacağını da sözlerine ekledi.

Ekonomi ve istihdamı sürdürülebilmesi için bankalara düşen görev
Aydın, oluşturulan sistemin Türkiye'nin büyümesine de önemli katkılar sunacağını hatırlatarak: "2008 yılından günümüze yaşamakta olduğumuz küresel krizi artçı şokları sürüyor. Elbette en önemli sorun büyüme. Gelişmiş ülkeler büyümekte zorlanıyorlar; onlar büyüyemeyince artçı şokları bizim gibi ülkeleri etkiliyor. Buna bir de yerel koşullar eklenince ekonomi ve istihdamın sürdürülebilmesi için bankacılık sektörüne de önemli bir rol düşmüş oluyor..." şeklinde konuştu

15 Temmuz sonrasında risk aldık
15 Temmuz darbe girişiminin ardından piyasaların açılmasının büyük bir risk olduğuna ancak Türkiye'nin bu riski satın aldığına vurgu yapan Aydın:

"Türkiye'nen daha çok büyümesine katkı sağlamak ve bunda elde edeceğimiz karlarla öz kaynağı güçlendirme, ülkenin daha çok büyümesine katkı vermek için elimizden geleni yapacağız..." ifadelerini kullandı.