Banliyö hatları Marmaray'a bağlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Banliyö hatlarının iki yıl içinde tamamlanıp Marmaray'a bağlanacağını açıkladı

Banliyö hatları Marmaray'a bağlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Banliyö hatlarının iki yıl içinde tamamlanıp Marmaray'a bağlanacağını açıkladı. 

Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray'a binerek vatandaşlar ile birlikte seyahat eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bugüne kadar Marmaray'da 141,5 milyon kişinin seyahat ettiğini kaydetti. Arslan, şu an günde 181 bin kişinin seyahat ettiğini, günde ise 219 trenin çalıştığını söyledi. 

İki yıl içinde bitecek

Arslan, ''Marmaray’dan beklentimiz ve insanlarımızın beklentisi çok daha yüksek. İstanbul'da Banliyö hatlarını bitirip bağladığımızda Marmaray şu andakinin birkaç misli yolcu taşıyacak. Dünyanın neresine giderseniz gidin kıtaları kesintisiz dünyanın altından birleştiren proje olan Marmaray’ın teknik başarısından bahsediliyor” dedi.Banliyö hatlarının 2 yıl içinde tamamlanıp hizmete sunmayı amaçladıklarını söyleyen Arslan İstanbulluların banliyölerin bir an önce bitmesini beklediklerini söyledi. 

Banliyö hatları Marmaray'a bağlanacak

Marmaray'la yolculuk süresi kısaldı

Vatandaşları tek tek dinleyen Bakan Arslan, Marmaray'da vatandaşlara nereden gelip nereye gittiklerini, hizmetten memnun olup olmadıklarına dair sorular sordu. Vatandaşlar da Marmaray'da oldukça memnun olduklarını, önceden diğer alternatifler ile iki kıta arasında yolculuk yaptıklarını ve şu an Marmaray'la yolculuklarının daha da kısaldığını söylediler. Vatandaşlar ayrıca şimdi hava muhalefeti, trafik kazası, köprü trafiği gibi olumsuzlukların kendilerini etkilemediğini belirttiler.