Barça formasındaki Türk kim?

Koç Holding şirketlerinden Beko, dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birisi olan İspanyol devi Barcelona ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı

Barça formasındaki Türk kim?

1 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Koç Holding şirketlerinden Arçelik A.Ş.'nin uluslararası markası Beko, Barcelona ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Beko 4 yıl süresince, FC Barcelona formasının sol omuz kısmı üzerinde ve antrenman kitlerinin üzerinde yer alacak. Sponsorluk anlaşmasıyla birlikte Barcelona tarihinde ilk kez, bir ticari firma, kulüp formasının sol kısmı yayıncı kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları dışında ilk kez bir sponsora açılmış oldu.

Sponsorluk anlaşması sebebiyle Nou Camp Stadyumu'nda düzenlenen törende konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Beko'nun global pazarlardaki gelişimini tam bir başarı öyküsü olarak niteleyerek, "Bizleri dünyanın en çok taraftara sahip kulüplerinden birinin evine taşıyan, Beko'nun global başarısı oldu" dedi. Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu da Beko'nun Barça ailesine katılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti. Bartomeu, "Beko Barça'ya güvendi; biz de onlara güveniyoruz!" ifadesini kullandı. 

"Türkiye'nin en popüler kulüplerindeniz"
Barcelona Başkanı J. M. Bartomeu, Türkiye'de Barcelona'nın bir futbol kulübünden daha fazlası olduğunu bilen ve benimseyen 11 milyon Türk futbolsever tarafından desteklendiğini belirterek, "Türkiye'de takip edilen en popüler kulüpler arasında yer alıyoruz" dedi.