Başakşehir’de 5 bin 308 konutun iskan sorunu çözüldü

İskan belgesi ve kat mülkiyeti konusunda sıkıntılı bir süreçten geçen Başakşehirli konut sahipleri, rahat bir nefes aldı. Başakşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışma sonunda 5 bin 308 konut iskan belgesine kavuşacak

10 Eylül 2013 / emlakwebtv

İskan sorunu çözüme kavuşuyor

Başakşehir 1. ve 2. etaplarda konut sahibi olanların yıllardır beklediği iskan sorunu çözüme kavuşuyor. Vatandaşların mağduriyetine son vermek amacıyla harekete geçen Başakşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, “Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği”nden yararlanarak Kiptaş 1. ve 2. etaplardaki konut sahiplerinin iskân belgesi sıkıntısını ortadan kaldıracak. Bu sayede 1. etapta 3 bin 4, 2. Etap'ta 2 bin 304 konut olmak üzere toplam 141 blok ve 5 bin 308 konut sahibi hem iskan belgesine hem de kat mülkiyeti tapusuna kavuşacak. 

Başakşehir’de 5 bin 308 konutun iskan sorunu çözüldü

Konuyla ilgili açıklama yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Başakşehir’de 5 bin 308 konutun iskan sorunu çözüldü. İlçemizde yıllardır çözüm bekleyen sorunları bir bir çözüyoruz. Başakşehir 1. ve 2. etapta oturanlara hayırlı olsun" dedi.