Başakşehir Hoşdere ihalesini Seha Yapı Kazandı

Başakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir hoşdere Mahallesi'nde yer alan 115 bin metrekarelik arazinin arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile gerçekleştirilen ihaleyi Seha Yapı'nın da aralarında bulunduğu ortak girişim kazandı

Başakşehir Hoşdere ihalesini Seha Yapı Kazandı

Seha Yapı, Başakşehir Belediyesi'nin Başakşehir Hoşdere Mahallesi'nde yer alan 115 bin metrekarelik arazi ihalesini kazandı. İhale, 1401 Ada 20 Parsel, 1408 Ada 3 Parsel, 1409 Ada 1 ve 4 parsel sayılı taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılmasını içeriyor. 

Başakşehir İhalesi Seha Yapı'nın
Başakşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihaleyi, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul, Adese ve SEHA Yapı tarafından oluşturulan ortak grup kazandı. Söz konusu arazi Seha Yapı'nın İstanbul'da inşa etmeye hazırlandığı ilk konut projesinin hayata geçirileceği arazinin ihalesi için ödenen bedel 375 milyon 120 bin TL oldu. Projenin detayları önümüzdeki süreçte kamuoyuna açıklanacak.

İhale ile ilgili olarak bir açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Tahil Atile, 115 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek proje ihalesinin Fuzul Grup ve Suudi Arabistan Merkezli Alzamil Gayrimenkul ile kurulan ortak girişim ile kazanıldığını belirterek:

"Söz konusu arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz. İhalenin tüm taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.