Başakşehir Yeni Merkez Türkiye'nin Kent Meydanı!

Türkiye'nin Kent Meydanı olması planlanan Başakşehir Yeni Merkez projesi detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Başakşehir Yeni Merkez Türkiye'nin Kent Meydanı!

Akyapı Makro Ortak Girişimi tarafından hayata geçirilen Başakşehir Yeni Merkez 60 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Taksim Meydanı'nın iki katı büyüklüğüne sahip olan Başakşehir Yeni Merkez içerisinde sağlık kent, 368 bin metrekare ile Türkiye’nin en büyük botanik parkı, on binlerce araç kapasiteli otopark alanı, restoranlar, kafeler, selatin mimarisi ile hayata geçirilecek 5 bin kişilik cami yer alacak.

Başakşehir Yeni Merkez’de yer alacak olan Botanik Park, yeni meydanın havasını değiştirirken meydanda vakit geçirecek insanların göz zevkine de hitap edecek kusursuz bir peyzaj sunacak. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilere ev sahipliği yapması hedeflenen botanik park, yürüyüş ve spor alanları, bisiklet yolları, ailelerin vakit geçirip dinlene bilecekleri pek çok alana sahip olacak.

2015 yılında tamamlanması planlanan 3. Köprü ve otoban projesinin bağlantı güzergahı üzerinde bulunan Başakşehir Yeni Merkez’den yola çıkan bir araç Anadolu Yakası’na sadece 15 dakikada ulaşabilecek. Başakşehir Yeni Merkez içerisinde yer alan kamu kurumları mimari tasarımlarda da Selçuklu mimarisi izleri bulunacak.

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü ya da yaygın adıyla Sağlık Kent 2003 yılında hayata geçirilen sağlıkta dönüşüm programının en önemli adımlarından biri olacak. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden de büyük olacak yeni kompleks 2682 yatak kapasiteli 8 farklı hastaneyi kapsayan bir entegre sağlık kampüsü olarak tasarlanan hastane Başakşehir Yeni Merkez içerisinde yer alacak. Bu hastanede; çocuk hastanesi, kadın doğum hastanesi, onkoloji hastanesi, nörolojik ve ortopedik bilimler hastanesi, kalp hastalıkları hastanesi, psikiyatri hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon birimleri hizmete sunulacak.

İşte Başakşehir Yeni Merkez Görüntüleri!

Başakşehir Yeni Merkez

Başakşehir Yeni Merkez

Başakşehir Yeni Merkez

Başakşehir Yeni Merkez

Başakşehir Yeni Merkez

Başakşehir Yeni Merkez