BAŞAKŞEHİR’DE İMZALAR ATILDI

Başakşehir’in merkezinde bulunan 115 bin metrekarelik arazi için düzenlenen ihalenin imzaları atıldı

BAŞAKŞEHİR’DE İMZALAR ATILDI

İhaleyi, Fuzul Grup, Seha Yapı ve Suudi Arabistan merkezli Al-Zamil Gayrimenkul tarafından oluşturulan konsorsiyum kazanmıştı. 2016 yılının ilk yarısında inşaat çalışmalarına başlanması planlanan karma projenin, 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor. 1500 konut ve ticari alanlardan oluşacak proje için şimdiden dört ayrı mimarlık ofisi konsept tasarımları oluşturmaya başladı.

1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ile kazanılan Başakşehir ihalesinin tarafları olan; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila, Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal ve Al-Zamil Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamid Abdullah Al- Zamil, Başakşehir Belediyesi’nde düzenlenen programda bir araya gelerek ihalenin imzalarını attılar.

Yapılan imza töreninin ardından açıklama yapan İttifak Holding CEO’su Tahir Atila, 2016 yılının ilk yarısında inşaatına başlamayı planladıkları projeyi, 2018 yılında tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti. Atılan imzaların tüm taraflar için hayırlara vesile olmasını temenni eden Atila, “Başakşehir’de yapımı devam eden Yeni Kent Meydanı’nın hemen yanında yükselecek proje, bölgenin en büyük ve en prestijli işlerinden biri olacak” dedi.