Başarını sırrı doğru strateji

Halkalı'da hayata geçirilen Cedde 24 projesinde satışların iki hafta içinde tamamlandığını hatırlatan 24 İleri Projeler A.Ş. Başkanı Ahmet Yılmaz, satış başarısının altında, doğru pozisyonlandırma ve doğru lokasyon stratejisinin bulunduğunu söyledi

Başarını sırrı doğru strateji

2 Haziran 2014/Emlakwebtv
Halkalı’da, 100 milyon dolar yatırım değeri ile hayata geçirilen Cadde 24 projesinde satışlar iki haftada tamamlandı. Cadde 24 projesinde home ofis kavramını sadece barınmak ve çalışmak için değil “yaşamak” için yeniden düşündüklerini söyleyen Ahmethan Yılmaz, “Projenin doğru lokasyonda, doğru pozisyonlandırılması, yatırımcı açısından cazip bir fırsat sunması, bölgenin özellik bakımından öncü olması ve home ofis konseptine 24 saat yaşayan yeni bir tanım sunmasının satışa katkı sağladığını düşünüyorum” dedi.

Ispartakule'de hayata geçirilen ve satışları büyük oranda tamamlanan Stüdyo 24 için de geri sayımın başladığını belirten Yılmaz,70 milyon TL'ye mal olan projenin, teslim planından altı ay erken teslim edileceği müjdesini verdi.

24 saat yaşayan şehir
İstanbul'u dünyanın en renkli ve canlı metropollerinden bir tanesi olarak tanımlayan Yılmaz, "Bizim vaadimiz bu canlılığın yaşamın her anında evde ve işyerinde de devam etmesi. Bunun için 24 saat yaşayan projeler üretiyoruz...” şeklinde konuştu. Yılmaz, Stüdyo 24 projesinde 24 saat açık lobi cafeden her an sipariş verilebileceğini; Cadde 24 projesinde ise 24 saat hizmet sunan toplantı odalarında telekonferans sayesinde dünyanın bütün şehirleri ile iş yaşamının kesintisiz sürdürülebileceğini belirtti. 

İstanbul’a çevresinden izole olmamış, caddesiyle ve sokağıyla bütünleşmiş markalı şehir yapıları kompoze etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Yılmaz: “Etrafı duvarlarla çevrili sitelerin, sosyal bir değer üretmekten çok çevresindeki sosyolojiyi dışladığını düşünüyoruz. Oysa yapılan her bina sosyal bir değer iddiasıyla var olmalı. Biz insanlara hayatın sosyolojisiyle yüzleşen ve onunla örtüşen yapılar sunmak istiyoruz” diye konuştu. Lüksü şatafat değil, insanları duygusal ve entelektüel açıdan zenginleştiren bir olgu olarak anladıklarının altını çizen Ahmethan Yılmaz, her proje için çalışırken o projedeki yaşamın nasıl olacağını anlamaya çalışan ve buna çözümler üreten atölye çalışmaları yaptıklarını söyledi.  

11 bin 40 metrekare arsa alanı üzerinde 40 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Cadde 24'te alanları 59 ila 392 metrekare arasında değişen 199 home ofis ile 69 bağımsız birim bulunuyor. 100 milyon dolar yatırım değeri ile hayata geçirilen projenin inşaatına Ekim 2013’te başlandı. 2015 yılının sonbaharında teslim edilmesi planlanan proje; Atatürk Havalimanı'na 10 km, Marmaray Halkalı istasyonuna 3 km, 2. Köprü'ye 26 km, 1. Köprü'ye 27 km uzaklıkta yükseliyor. Projenin ortak kullanım alanlarında; işlevsel odalar, toplantı odaları, spor salonları ve 24 saat yaşayan resepsiyon, smart ofis ve smart asistan yer alıyor.