Başbakan, Van’da Rescate Otel’in açılışını yaptı

Van’a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “STK Temsilcileri Akşam Yemeği ve Toplantısı” na ev sahipliği yapan Rescate Otel’in açılışını gerçekleştirdi

Başbakan, Van’da Rescate Otel’in açılışını yaptı

05 Kasım 2013 / emlakwebtv
Çeşitli açılışlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “STK Temsilcileri Akşam Yemeği ve Toplantısı” na ev sahipliği yapan Rescate Otel’in açılışını gerçekleştirdi. Açılışa ayrıca Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Başbakanın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan da katıldı.

Başbakan Erdoğan, yapılan yatırımın turizme büyük değer kattığını belirtti
Akay Grup’a ait olan ve Van – Edremit yolu üzerinde yer alan Rescate Otel hakkında Akay Grup Yönetim Kurulu üyelerinden bilgi alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van’a yapılan bu yatırımdan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Yapılan yatırımın turizme büyük değer kattığını belirten Erdoğan, Akay Grup yetkililerine teşekkür etti.
Rescate Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Akay ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Akay, Van’a yeni yatırımlar konusunda da hükümet tarafından desteklendiklerini söyledi.

Van’a yeni yatırım planı: Van Tatil Köyü
Umut Akay yakın dönemde Van için büyük ve ses getirecek Van’ın Altınsaç bölgesinde doğal bir yaşam tatil köyü kurma projelerinin olduğunu ifade ederek, bu proje ile Van’ın doğal güzelliklerini tam anlamıyla yaşatacaklarını belirterek, “Bu sayede Van ve yöresinin dünyaya tanıtımını yaparak, turizme katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu sayede de birçok Vanlı hemşerimize iş olanağı sunmak istiyoruz” dedi.

Akay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vanlı işadamı Kurtuluş Akay’ın isminin, İspanyolca’sından esinlenerek bulunan Rescate Otelleri’nin ilki 2007 yılında Ankara’nın Çankaya bölgesinde butik otel olarak açılmıştı. Grup bu sektörde başarılı olmanın formülünü konuk ağırlama hassasiyetinde olduğunu kısa bir sürede idrak ederek, Ankara’da bulunan butik otellerinde başarıyı yakaladı ve sonrasında Van’ın ilk beş yıldızlı otelini 2011 yılında açtı. Akay Grup Rescate Otelleri ile zincir marka olma hedefini ile 2012 yılında İstanbul Anadolu yakasında da otel açtı.

Akay: “amacımız, Van’daki hizmet kalitesini çok daha iyi noktalara taşımak”
Yıllardır Van’ın vergi rekortmenliğini koruyan Akay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Akay memleketi Van’da yaptığı yatırımlardan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Van’nın ilk beş yıldızlı otelini açtıklarını ifade eden Kurtuluş Akay, amaçlarının Van’daki hizmet kalitesini çok daha iyi noktalara taşımak olduğunu belirtti.

Van’ın ilk beş yıldızlı oteli Rescate Otel Van’ın 94 odası ve 700 kişilik balo salonu, toplantı salonları, restoran ve barı da bulunuyor. Rescate Otel Van’da ayrıca sağlık kulübünün yanı sıra tekne ve limuzin hizmeti de sunuluyor.