Başbakan'dan konut kredisi açıklaması: Faizler düşecek

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmada, konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi yönünde çalışmalara başlandığını söyledi

Başbakan'dan konut kredisi açıklaması: Faizler düşecek

Başbakan Binali Yıldırım, bugün gerçekleştirdiği Meclis Grup Toplantısı'nda konut kredisi faiz oranları ve Türkiye Varlık Fonuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım. konut kredisi faizlerinin düşmesi için çalışmalara hız verildiğini söyledi.

Başbakan Yıldırım'dan Konut kredi faizleri ve Türkiye Varlık Fonu açıklaması
Ekonomiye ilişkin önemli adımların atılacağını ve başta krediler olmak üzere çalışmaların sürdüğünü ve inşaat sektörünü geliştirmek için önemli adımlar atılacağını belirten Yıldırım:

" Tüketici kredilerinde taksit sayısını artıracağız ve vatandaşlara ödeme koşullarında rahatlama sunacağız. konut kredilerinde faizi düşürmek için de çalışmalarımıza başladık..." ifadelerini kullandı. Açıklamasında Türkiye Varlık Fonu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım: "Türkiye Varlık Fonu ile birlikte, büyük yatırımlar kaynak sıkıntısı nedeniyle gecikmeyecek..." dedi.

Akben: Kredi çalışmaları 10 gün içinde tamamlanacak
Diğer taraftan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben de, tüketici kredileri ve kredi kartlarının taksit sayısının yükseltilmesi yönündeki çalışmaların sürdüğünü doğruladı. Akben: 

"Çalışmaların bir hafta ya da 10 gün içinde tamamlanmasını bekliyoruz. Aynı zamanda gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırma planlıyoruz..." dedi.