Başbakanlık binasında sona doğru

Yargının durdurma kararına rağmen Atatürk Orman Çiftliği'ndeki Başbakanlık binasında sona yaklaşıldı. Bina önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan tarafından açılacak

Başbakanlık binasında sona doğru

Ankara 11. İdare Mahkemesi'nin Atatürk Orman Çiftliği'nde inşa edilen Başbakanlık Konutu'nun yapıldığı arazinin SİT statüsünün kaldırılmasına ilişkin işlemleri iptal etme kararına rağmen inşaat sona yaklaşıldı. Binanın açılışının önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. 

Başbakanlık binası ile ilgili görüşmeler sürerken, gündeme bir de Etimesgut Havalimanı plan değişikliği tartışması eklendi. Cumhuriyet Gazetesi'nden Fırak Kozok'un haberine göre, binaya ulaşımın rahat sağlanabilmesi için VIP havaalanı projesi geliştirildi. Havalimanı projesiyle birlikte Başbakanlık binasını kullanacak ilk Başbakan ile Cumhurbaşkanı'nın yanı sıra devlet protokolü ve yabancı ziyaretçiler için özel bir havaalanı hayata geçmiş olacak. 

Bu sayede geçen yıl hizmete açılan Ankara Bulvarı aracılığı ile, yeni konut ve özel havaalanı arasındaki ulaşım doğrudan sağlanabilecek.