Başbakanlık'tan Ak Saray açıklaması

Başbakanlık son zamanlarda basın-yayın organlarında sıklıkla yer bulan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bir açıklama yayınladı

Başbakanlık'tan Ak Saray açıklaması

Son günlerde basın-yayın organlarında yer alan haberlerle gündemin en önemli maddelerinden biri haline gelen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bir açıklama yayınlayan Başbakanlık, Saray'ın gerçeke sahibinin millet olduğunu söyledi. 

Başbakanlık açıklaması: Kamuoyu yanlış yönlediriliyor
Başbakanlık internet sitesinden yayınlanan açıklama şöyle: 'Son dönemde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline millete hizmet için tahsis edilen ulaşım imkânları üzerinden yapılan tartışmalarda kamuoyunun yanlış yönlendirildiği görülmektedir.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı 1 milyar 370 milyona mal oldu

Kime devredileceğine millet karar verir
Bu çerçevede gerek Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları gerekse hava ulaşımında kullanılan araçlar her şeyden önce şahıslara değil bu hizmet makamlarına tahsis edilmiştir. Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali görevde kaldıkları süre içinde bu imkânları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak, anayasal çerçevede demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir.

Tüm bu imkânların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir.

Milletimizin itibarı üzerinden polemik yapmak
Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması hiç kimseye fayda sağlamamaktadır. Bugüne kadar başta yargı kurumları, bakanlıklar ve bir çok kamu binaları için büyük yatırımlar yapılmış devletimizin bir çok birimi hizmetin gereğine yakışır imkanlara kavuşturulmuştur. Türkiye büyümektedir. Ülkemiz dünyada hak ettiği yeri hızla alırken temsil ve hizmet imkânlarının aynı şekilde büyümesinden ve milletimize layık standartlara ulaşmasından kimse rahatsız olmamalıdır.