Basın Ekspres Yolu düzeltildi, konut sahipleri rahata erdi

Konut sektörünün hızla geliştiği Basın Ekspres Yolu çalışmaları tamamlanmış olup, Basın Ekspres Yolu konut projeleri trafik sorunu çözüldü

Basın Ekspres Yolu düzeltildi, konut sahipleri rahata erdi

13 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Konut projelerinin hızla geliştiği Basın Ekspres Yolu çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde tamamlanarak Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçelerini Basın Ekspres Yolu’na bağlayan ana arter üzerindeki trafik rahatlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar öncesinde; Koçman Caddesi ile Mimar Sinan Caddesi kesişimi hemzemin ve sinyalize kavşak olduğundan pik saatlerde trafik yoğunluğuna neden oluyordu. Öte yandan Çınar, Koçman, Bahar Caddeleri ve Taşocağı Yolu ile oluşturulan Basın Ekspres yan yolu, Mimar Sinan Caddesi kesişimindi sürekliliğini kaybederek trafik yoğunluğuna sebebiyet veriyordu. Çalışmalarla söz konusu yoğunluk azaltılmış oldu.

Bağcılar Güneşli Caddesi Altgeçidi ile projelendirilen yollar ile bölgedeki trafik yoğunluğu giderilerek gereksiz beklemeler ortadan kaldırıldı ve bölge trafiği daha konforlu ve güvenli hale getirildi. Ayrıca; Çınar, Koçman, Bahar Caddeleri ve Taşocağı Yolu ile oluşturulan Basın Ekspres Yan yolu kesintisiz ve sürekliliği olan bir yol haline gelmiş oldu.

Ayrıca, Mimar Sinan Caddesi üzerine yapılan yaya üstgeçidi ile yaya sirkülâsyonları daha güvenli hale getirilerek peyzaj çalışmaları ile de çevre düzenlemesi tamamlandı.

İşte Basın Ekspres Yolu Konut Projeleri!

1.İstwest
Fer yapı ve Boyner ortaklığı ile Basın Ekspres Yolu üzerinde inşa edilen İswest konut projesi 988 adet konuttan meydana geliyor. TEM’e 6 kilometre, E-5’e 1,5 kilometre, Atatürk Havalimanı’na ise 3 dakika uzaklıkta konumlandırılan İstwest Evleri satılık daire sahiplerine SPA, yoga salonu, pilates salonu, fitness center, açık ve kapalı yüzme havuzu, zen bahesi, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, macera parkları, mangal alanları, piknik alanları, koşu ve bisiklet parkurları gibi önemli olanaklar sağlıyor.

2.Home Aves
Home Aves projesi 191 adet konuttan meydana gelmekte olup, 6,5 dönüm alan üzerine inşa ediliyor. 2 blok şeklinde tasarlanan Homa Aves projesi 8 farklı konut tipini alıcılarına sunuyor. Home Aves satılık daire sahipleri yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol sahası, sauna, fitness center, Fin hamamı, meyve bahçeleri, kat bahçeleri ve otoparkından faydalanabiliyor. Homa Aves Evlerinin büyüklüğü 41 ile 172 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

3.Toya Moda
Basın Ekspres Yolu’nda E-5 ve TEM otoyollarının kesiştiği noktada yer alan Toya Moda Atatürk Havaalanı’na 3, Bakırköy’e 5, Yeşilköy’e 5, İDO Yenikapı İskelesi’ne 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. Planlanan Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metrosu’na ise sadece yürüme mesafesinde konumlandırılıyor. Stüdyo dairelerden 3+1’e kadar daire seçeneklerinin yer aldığı Toya Moda projesinde açık-kapalı yüzme havuzu, kapalı basketbol salonu, squash, dans-pilates, masa tenisi, fitness center gibi hizmetler konut alıcılarının beğenisine sunuluyor.

4.Nurol Park
Basın Ekspres Yolu üzerinde eski Hürriyet binası arazisinde yükselen Nurol Park, 7 katlı 2 bloktan oluşuyor. Nurol GYO tarafından hayata geçirilen Güneşli Nurol Park, toplam 154 rezidans daireden meydana geliyor. Nurol Park teslim tarihi Şubat 2016 olarak veriliyor. Nurol Park Güneşli projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor.