Basın Ekspres'e ilgi daha da büyüyecek

EVA Gayrimenkul, Basın Ekspres Yolu bölgesinde yer alan 50'ye yakın markalı konut projesini masaya yatırdı. Bölgede konut fiyatları, geçen yıla kıyasla yüzde 16 düzeyinde değer kazandı.

Basın Ekspres'e ilgi daha da büyüyecek

EVA Gayrimenkul tarafından Basın Ekspres Yolu'nun analiz edildiği araştırmanın sonuçları, bölgede konut fiyatların değer artışını sürdürdüğünü gösterdi. Bölgedeki 50'ye yakın markalı projeyi masaya yatıran Basın Ekspres araştırması, konut fiyatlarının geçen yıla kıyasla yüzde 16 düzeyinde değer kazandığını ortaya koydu.

Konut sektörünün yükselen yıldızı: Basın Ekspres
Basın Ekspres bölgesi konut sektörüne yönelik analiz çalışmasının sonuçlarını açıklayan EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ulaşım akslarına yakınlığı ve ulaştırma alternatiflerinin önemine dikkat çekti. Yazıcı,bölgedeki kentsel dönüşüm hamlesinin de konut fiyatları üzerinde olumlu bir etkide bulunduğunu belirterek:

"Yeni konut geliştiricilerini bölgeye çeken faktör sadece Halkalı Toplu Konut projesi değil. Bölge erişilebilir arsa stokunun varlığı ile  yatırımcılar açısından cazibesini koruyor..." ifadelerini kullandı.

Bölgede 50'ye yakın markalı konut projesi bulunuyor
Basın Ekspres Yolu ve çevresinde 50'ye yakın markalı konut projesinin bulunduğunu ve bu projelerdeki toplam konut adedinin de 16 bin düzeyinde olduğunu söyleyen Yazıcı, konut itip ağırlığının ise yüzde 35 düzeyinde 1+1, yüzde 32 düzeyinde 2+1 ve yüzde 28 düzeyinde ise 3+1 şeklinde oluştuğunu vurguladı. Yazıcı birim metrekare fiyatlarının ise metrekare başına 4.000-8.000 TL düzeyinde gerçekleştiğini belirterek:

"Kur artışı nedeniyle bazı satış ofislerinin kur sabitleme ya da satış fiyatından indirim yapma gibi opsiyonları olduğu tespit edildi. Bölgedeki konut fiyatları bir önceki yıla oranla yaklaşık %16 oranında artış kaydedildi..." dedi.