Basın Ekspres'in değeri yükseliyor

Sanayi ve medyanın merkez üssü konumunda olan Basın Ekspres Yolu'nun değeri konut, ofis, otel ve AVM yatırımlarıyla yükselmeye devam ediyor

Basın Ekspres'in değeri yükseliyor

Sanayi ve medyanın merkez üssü konumunda olan Basın Ekspres Yolu'nun değeri konut, ofis, otel ve AVM yatırımlarıyla yükselmeye devam ediyor. Alt yapı ve ulaşım yatırımlarının da hız kazandığı ve arttığı bölgede lokasyon avantajı ile birlikte hızlı yükseliş sürüyor. 

30 markalı konut projesinin yapıldığı Basın Ekspres Yolu, İstanbul'un Merkezi İş Alanı olarak görülüyor. Büyük bir alanı kapsayan Basın Ekspres Yolu'nda sayısı 13 bini aşan yeni daireler bulunuyor. Bölgede emlak fiyatları ise 3 kat artmış durumda. 

Basın Ekspres'in değeri yükseliyor

Beyaz yakalıların tercihi de Basın Ekspres

Önceleri mavi yakalılar tarafından tercih edilen Basın Ekspres bölgesi son zamanlarda konut projelerinin artması, AVM yatırımları, ulaşım projeleri ve lokasyonu ile artık beyaz yakalılar tarafından da tercih ediliyor.

Havaalanına yakın olması, konut fiyatlarının kısmen erişilebilir olması, markalı konut projelerinin artması, ulaşım projelerinin hız kazanması ve Avrupa Yakası'nın en çok değer kazanan bölgelerinden olması Basın Ekspres'i avantajlı kılmaya devam ediyor. 

Basın Ekspres'in değeri yükseliyor

Nüfusun artması ile AVM sayısı da artıyor

Ofis ve konut projeleri ile nüfusun artması bölgede yer alan AVM sayılarında da artışa neden oluyor. Basın Ekspres Yolu aynı zamanda, inşaatı devam eden 3. Havalimanı ve planlanan eğlence alanlarına da oldukça yakın bir konumda bulunuyor. 

Metro ve yapılacak olan raylı sistemler ile Avrupa Yakası'nın en kolay ulaşılan bölgesi haline gelecek olan Basın Ekspres Yolu'nda yapılacak olan ulaşım yatırımları ile trafik hafiflemiş olacak.