Başkan Topbaş Fikirtepe için ne dedi?

Emlakwebtv mikrofonuna konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Fikirtepe için önemli açıklamalarda bulundu

21 Mart 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Fikirtepe Kentsel Dönüşüm süreci ile ilgili emlakwebtv'ye açıklamalarda bulundu. Başkan Topbaş'ın açıklamaları şöyle:

"Plan notları çıktı, plan notları ile ilgili problem yok. İtirazlarla ilgili çalışmalar sürdürülüyor. Bizim orada adalar bazında birleştirildiği zaman maksimum 4 çıvarında emsal alabilme imkanını ilk defa orada verdik. Bunu başka yerde vermeyeceğimizi ifade ettik. Bir model ortaya çıkartmak adına. Fikirtepe ile ilgili yapılmış proje çalışmalarından 13 tane bizim elimize ulaştı. 2 tanesi onanmıştı. Diğerleri ile ilgili de arkadaşlarımız çalışmaları yürütüyorlar. Zannediyorum yakın bir tarihte onlar da tamamlanır. Tamamlanma süreci 5 yıllık için bir süre tanıdık. Orada tabi gönlümüz ister ki bir an önce toparlansın bir model ortaya çıksın. Yeni bir şehir alanı haline gelsin. Müteahhitler, hak sahipleri arasındaki ilişkileri biz detay olarak bilmiyoruz. Burada yerel yönetim olarak destek vermekteyiz. Bir başka yere vermeyeceğimiz imkanları oraya verdik. Zannediyorum ki artık bizim de son planlarda yaptığımız yeni onaylayacağımız bazı aksaklıkları gidererek yaptığımız çalışmalarla start alırlar. Tabi orada bir farklı yaklaşım da daha fazla konut alabilmek, mekan alabilmek adına biraz farklı ilişkilerin girildiğinden bahsediliyor. Oranların çok yüksek tutulduğundan. İnşallah müteahhitler bunun altından kalkarak başarılı bir sonucu ortaya koyarlar. "