Başkentte 'Cennet Bahçeleri' kuruluyor

Ünal Akpınar A.Ş. tarafından inşa edilen Akkent Konutları'nın son projesi Akkent Paradise Gardens sağlıklı yaşam konseptiyle dikkat çekiyor

Başkentte 'Cennet Bahçeleri' kuruluyor

Akkent Paradise Gardens Residence, geniş yeşil alanları, konforlu konutları, spor alanları ve sosyal olanakları ile Ankara’nın en kapsamlı rekreasyon alanına sahip ve en çok kazandıran konut projesi olmayı hedefliyor. Batıkent’te alternatif bir yaşam alanı sunacak olan Akkent Paradise Gardens Residence’da yer alan tüm konutlar güney cepheye bakacak ve gün boyu güneş alacak.

Akademisyenler bahçe kuracak
Toplam 100 bin metrekarelik alana kurulacak olan projenin 50 bin metrekarelik bölümünü yeşil alanlar oluşturacak. Ekim ayında temeli atılacak Projeye özel olarak kurulacak 'Cennet Bahçeleri', akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından seçilecek en nadide ağaçlar ve çiçeklerle donatılacak.

Akkent Paradise

2017'de teslim
Farklı açılarda konumlandırılan 8 blokta toplam 432 daireden oluşan Akkent Paradise Gardens, 2+1, 3+1, 4+1 bağımsız bölüm seçenekleri satışa sunuldu. Nisan 2017’de tamamlanacak proje kapsamında AVM, Plaza ve Residence bölümü hariç, toplam 36 dükkandan oluşan ticaret merkezi, 7/24 özel güvenliği, açık-kapalı otopark alanları ve misafir otoparkı da bulunuyor.

Bahçe katından şehir manzarası
Ünal Akpınar A.Ş. Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Koordinatörü Dr. Huzur Keskin, Akkent Paradise Gardens Residence Projesi’nin konut sektöründeki yeni trendler dikkate alınarak tasarlandığını belirterek, “Proje kapsamındaki konutların bahçe katından dahi şehir manzarası görünecek. 'Cennet Bahçeleri' konseptiyle Başkent’te yemyeşil, konforlu ve zengin sosyal yaşam alanlarıyla dolu dolu bir proje sunuyoruz.' dedi.

Akkent Paradise

Aile konsepti dikkate alınarak hazırlanan projenin her detayının anne, baba ve çocuklar düşünülerek oluşturulduğunu kaydeden Dr. Huzur Keskin, şunları söyledi:

'Akkent Paradise Gardens özellikle çocuklu ailelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm getirecek şekilde tasarlandı. Akkent Paradise Gardens’da yüzmeden basketbola, golften tenise, bisikletten futbola, çocukların anne babalarıyla ortak yapabilecekleri her türlü aktiviteye uygun alanlara yer verildi. Hem şehir merkezinde olmak hem de şehrin gürültüsü, karmaşası ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için Akkent Paradise Gardens’da hidro masaj, spa merkezi dahil her türlü konfor düşünüldü.'

Akkent Paradise Gardens’ı tercih edenlerin ilk andan itibaren kazanmaya başladığına dikkat çeken Dr. Keskin, bu kazancın sadece mali açıdan değil çevre, sağlık, aile, komşular yönünden de bir kazanç olacağına dikkat çekerek, 'Projemizle herkes kazanacak. Sağlıkla, huzurla, çevreyle, sporla kazanacak. Bu nedenle kampanyamızın temasını ‘Kazanıyorum’ olarak belirledik.' diye konuştu.

Tasarruflu dairelerle kazandırıyor
Akkent Paradise Gardens ses ve ısı yalıtımlı binalarla sakinlerine tasarruf ederek kazanma imkanı da sunuyor. Ferah bina yerleşimleri, deprem yönetmeliğine uygun en modern temel ve teknoloji ile inşa edilecek binalarda mantolamaya ayrı bir önem verilerek dıştan ısı yalıtım sisteminin yanı sıra katlar ve komşu daireler arası ısı ve ses yalıtımı da mevcut. Tam beslemeli jeneratör sistemi elektrik kesintilerine karşı konut sahiplerini güvence altına alırken, her daireye özel enerji tasarrufu sağlayan sıcak su kat istasyonları, su tasarrufunu da sağlayacak.

Güneşe dönük binalar
Projede yer alan konutların en önemli özelliği ise tamamının güney cepheye bakıyor ve güneş alıyor olması. Boydan boya cam cephelerle aydınlık olması sağlanacak konutlar, son teknoloji ve birinci sınıf malzemelerle, gizli LED aydınlatma, mutfaklarda 3’lü ankastre ürünler (ocak-fırın-davlumbaz), vitrifiye ve armatürler, banyo ve mutfak dolapları, banyolarda tek parça cam tezgah, balkon ve banyolarda seramik yer döşemeleri ile kullanıcılarına teslim edilecek. Yerden ısıtmalı dairelerde ahşap görümlü seramik kullanılacak ve kişiye özel ilave iç mimari çözümler de sunulabilecek.

Cennet Bahçeleri
Akkent Paradise Gardens sakinleri, 50 bin metrekarelik (50 dönüm) yeşil alanda doğa ile iç içe olacaklar. Projede yer alan ‘cennet bahçeleri’ Ankara iklimine uygun çeşitli çiçekler ve ağaçlardan oluşacak. Özel olarak kurulacak “Cennet Bahçeleri”, akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından seçilecek en nadide ağaçlarla, çiçeklerle donatılacak.

Akkent yeşil alanları, akarsu ve göletlerin yer aldığı cennet bahçelerinde çocukların ebeveynleri ile birlikte kaliteli zaman geçirebileceği oyun ve eğlence alanları da olacak.

Spor ve sağlıkla kazandırıyor
Ömür boyu “sağlıklı bir yaşam kazandırmak” hedefine hizmet eden Akkent Paradise Gardens Residence’da 4 mevsim kullanılabilen yüzme havuzlarından ters akıntı havuzuna, SPA merkezinden tenis ve mini golf sahasına, yürüyüş- bisiklet yolundan paten ve kaykay pistine kadar sağlıklı yaşam için her detay düşünülmüş. Her yaştan Akkent Paradise Gardens sakininin spor yapmaya özendirecek tüm detayları kapsayan projede spor, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olarak tasarlanmış.