Batı Karadeniz'de dev proje hamlesi

Karadeniz Gelişim Projesi kapsamında, 2019 yılı sonuna kadar 1.200 tesis hizmete girecek

Batı Karadeniz'de dev proje hamlesi

Batı Karadeniz Gelişim projesi için Sinop'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veyse Eroğlu, proje kapsamında yaklaşık 1.200 tesisin hizmete açılacağını açıkladı. Saraydüzü Barajı ve Sinop-Boyabat Ilık Su barajı'nın açılışını dün yapan Eroğlu, Karadeniz'e yapılması planlanan yatırımlarla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Sinop'a son 13 yılda milyonluk yatırım
Sinop'a son 13 yıl içinde eğitim, ulaşım, haberleşme ve sağlık gibi alanlarda yapılan yatırımların milyonları bulduğunu belirten Eroğlu, gelir getirici köy kredisi ve ağaçlandırma çalışmaları kapsamında da önemli adımlar atacakları bilgisini verdi. 

Ek 140 milyonluk yatırım
Bakan Eroğlu, Sinop'ta hayata geçirmeyi düşündükleri 29 yatırım hamlesinin toplam tutarının 140 milyon TL'yi bulduğunu ve bu yatırımlar arasında köylünün istediği 10 adet köprünün de bulunduğunu belirterek:

"DSİ’nin 19 müjdesinde, baraj sulaması, baraj içme suyu maksatlı tesisi, içme suyu ıslahı ve 15 dere ıslahı var. Türkeli ilçesi ve çevresine içme suyu vereceğiz. Gerze içme suyu ıslahı yapacağız. Batı Karadeniz Gelişim Projesi kapsamında Sinop ilimizde dahil olmak üzere 2019 yılı sonuna kadar 1200 tesisi tamamlayacağız" ifadelerini kullanı.