''Batımahal, tüketicinin projesidir''

Sektöre Büyükçekmece Bölgesi'nde hayata geçirdiği ilk markalı projesi GölMahal Villaları ile adım atan Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, bugün gerçekleştirilen basın toplantısında hem 150 villanın yer alacağı yeni projesi BatıMahal'i, hem de yeni dönem hedeflerini anlattı

''Batımahal, tüketicinin projesidir''

Sektöre Büyükçekmece Bölgesi'nde hayata geçirdiği ilk markalı projesi GölMahal Villaları ile adım atan Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, bugün gerçekleştirilen basın toplantısında hem 150 villanın yer alacağı yeni projesi BatıMahal'i, hem de yeni dönem hedeflerini anlattı. 

Grup olarak tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerinin kendileri için öncelik olduğunu, bundan dolayı yaptırdıkları bir araştırma ile Batımahal'i şekillendirdiklerini ve ''iki katta villa'' konseptini geliştirdiklerini söyleyen Hakan Yalçın; ''Araştırmamızda katılımcılara bir villadan neler istediklerini ve neleri istemediklerini sorduk. 1.250 kişiyle yaptığımız araştırmada tüketiciler salonun ve mutfağın bahçeden üst kodta olmamasını, yatak odalarının bahçe katında olmamasını ve yatak odaları ile yaşam alanlarını ayrı katlarda istediklerini belirttiler. Biz de buradan yola çıkarak gündüz yaşam alanı ve gece yaşam alanı konsepti ile ''İki Katta Villa''yı geliştirdik. Araştırmamızda kadınların geniş ve fonksiyonel mutfak istediklerini gördük. Üstelik mutfağı sadece yemek yapılan yer olarak değil, yemek yenilen ve oturulan alanlar olarak da istediklerini fark ettik. İşte bu nedenle net 45 metrekare ile 60 metrekare arasında değişen bahçe ile bütünleşmiş; günlük yaşam odası, kiler, ada mutfak, misafir yemek odasına sürme kapı ile irtibatlı bir mutfak alanı tasarladık'' dedi. 

Hakan Yalçın, araştırmaya katılan eşlerin evin salonunun ferah, aydınlık, geniş, bahçe katında olmasının önemli olduğunu belirtmesinden ötürü BatıMahal'de bahçe ile bütünleşmiş havuza bakan, 7,2 metre yüksekliğinde tavanı olan, galerili, net 120 metrekare ile 160 metrekare arasında değişen içinde TV, şömine, günlük oturma köşesi, misafir köşesi ve yemek odası fonksiyonlarını barındıran salon salomanje yaptıklarını söyledi. 

Araştırmada çocukların sesine de kulak verdiklerini belirten Yalçın; ''ilköğretim ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin, evde zamanlarının büyük bir bölümünü kendi özel odalarında geçirmeyi tercih ettikleri, arkadaşlarını odalarında ağırlamamak istedikleri, özel banyo talepleri olduğunu tespit ettik. Çocuk ve gençlerin bu taleplerine BatıMahal'de banyolu suit yatak odaları ile çözüm ürettik'' şeklinde konuştu. 

"''Batımahal, tüketicinin projesidir''" Başlıklı Haberin Galerisi

''Batımahal, tüketicinin projesidir''

''Batımahal, tüketicinin projesidir''

''Batımahal, tüketicinin projesidir''

''Batımahal, tüketicinin projesidir''

Proje Bilgisi: Batımahal