Batışehir 108 bin metrekarelik peyzaj alanı sunuyor

Batışehir projesinde 108 bin metrekarelik rekreasyon ve peyzaj alanı, çocuk parkları ve enerji verimliliği sunan birçok donatı bir arada bulunuyor

Batışehir 108 bin metrekarelik peyzaj alanı sunuyor

13 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Yaşamın başladığı ve “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” ödülüne sahip Batışehir, sunduğu doğal ortam ve sosyal donatılarla İstanbul’un yoğun temposundan arındıran bir yaşam sunuyor. Batışehir, 108 bin metrekareden fazla rekreasyon ve peyzaj alanında kuş sesleri eşliğinde yürüyüş yapabileceğiniz korudan, dört mevsimin yaşanacağı bahçelere, spor alanlarından çocuk parklarına ve enerji verimliliği sunan birçok donatıyı birarada bulunduruyor.

EgeYapı Group tarafından İstanbul Bağcılar’da yaşamın kapılarını açan “Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi” ödüllü Batışehir, doğayla iç içe ve sosyal donatılarla dolu bir hayat sunuyor. Toplam 165.326,57 metrekare arsa üzerinde inşa edilen Batışehir’in, 108.000 metrekareden fazlası rekreasyon ve peyzaj alanlarına ayrılmıştır. Batışehir’de binalar toplam brüt arsa alanının sadece yüzde 19’una oturmaktadır.

Yeşil çatılardan teras bahçelerine, korudan dört mevsim Batışehir’e
Batışehir’de ev sahibi olanlar, 24 saat üzerinden yaşayan ve dünyanın sayılı metropollerinden biri olan İstanbul’da şehrin dinamizminden farklı olarak çok daha dingin bir yaşama adım atıyorlar. Yeşile her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyan İstanbul’da Batışehir, adeta doğayla iç içe bir hayat vaat ediyor. Yeşil çatı uygulamasının yer alacağı Batışehir’de her mevsimde farklı bir doğal güzellik yaşanacak. Baharda gökkuşağının tüm renklerini sunan çiçekli bitkiler, sonbaharda sarıdan kızıla değişen yaprak renkleriyle göz alıcı bir manzara sunan İstanbul Boğazı’nın simgesi erguvan ve fıstık çamları da projenin farklı yerlerinde yer alacak. Kendine ait bir korusu olacak olan Batışehir, korudan yükselecek kuş sesleri ile konutlarda yaşayanlara adeta bir orman evinde yaşam sunacak.

Spor ve sosyal alanlarla dolu bir Batışehir
Yeşil alanlarının yanı sıra sosyal ve sporla iç içe bir yaşam sunacak olan Batışehir’de yazın yüzme havuzlarında serinlerken güneşlenme teraslarında yazın tadını çıkarabileceksiniz. Çocuklu aileleri de düşünen Batışehir, her yaşa hitap edecek çocuk oyun grupları ile eğlenceli saatler sunacak. Açık alan spor aletleri, bisiklet ve koşu parkurları, mini golf, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortları, akıllı bisiklet alanı, meditasyon ve yoga alanlarının yer alacağı Batışehir, günün stresinden arındırırken açık hava sinema alanı, restoranları ve kafeleri ille de İstanbul’un önde gelen meydanlarını aratmayacak.

Enerjisiyle de verimli Batışehir
Batışehir, yaşamı kolaylaştıran avantajlarının yanı sıra enerji verimliliği konusunda da birçok alanda öne çıkıyor. Bu çerçevede daire içlerindeki koridorlarda kullanılan ürünler enerji tasarruflu LED ampullerden seçildi, peyzaj ve dış aydınlatmalar, aydınlatma otomasyon sistemine bağlı olarak gün ışığından en iyi şekilde yararlanacak şekilde uyarlandı, konutların çatılarına Fotovoltaik (PV) paneller yerleştirilerek güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edilmesi sağlandı. Tüm konutlarda A Sınıfı Enerji Belgesine sahip Batışehir, rezidans bloğu ile de Leed adayıdır.

Rakamlarla Batışehir
-Toplam Brüt Arsa Alanı : 218.687,13 Metrekare
-Kamuya Terk ve Peyzaj Alanı : 162.297,46 Metrekare
-Rekreasyon ve Peyzaj Alanı : 108.000 Metrekare
-Koru Alanı : 2.161 Metrekare
-Ağaç sayısı : 1.382 Adet
-Bitki Yetiştirme Alanı : 820 Metrekare
-Çim Alanı : 18.045 Metrekare
-Basketbol Sahası : 1 Adet
-Futbol Sahası : 1 Adet
-Tenis Kortu : 2 Adet
-Açık Yüzme Havuzu : 4 Adet
-Kapalı Yüzme Havuzu : 4 Adet
-Açık Fitness Alanı : 316 Metrekare
-Koşu Parkuru : 315 Metre
-Bisiklet Yolu : 210 Metre

Proje Bilgisi: Batışehir