Batışehir'de 2013 hedefi 800 konut satışı

EgeYapı Group Kurucu Başkanı İnanç Kabadayı, 2013'te Batışehir projesinde 800 konut satmayı hedeflediklerini ciro bazında ise yüzde 30 büyüme öngördüklerini söyledi

4 Şubat 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

Avrupa'nın en büyük karma projelerinden Batışehir projesini hayata geçiren EgeYapı Group Kurucu Başkanı İnanç Kabadayı, Emlakwebtv Genel Yayın Yönetmeni Bülent Yoldaş'ın sorularını yanıtladı.

Batışehirde 2012 cirosu 200 milyon TL
2012 yılında global ekonomideki krizlerle birlikte ve Türkiye ekonomisindeki yumuşak iniş hedefiyle birlikte sektörde bir daralma olduğunu hatırlatan İnanç Kabadayı, "2011 ylında Batışehir projemizden yaklaşık 900 konut satmıştık, bu rakam 2012 yılında 500 olarak gerçekleşti. Batışehir projemiz özelinde 200 milyon TL, toplam grup olarak da 315 milyon TL bir ciro elde ettik" diye konuştu.

Batışehir Doğa Koleji'nde eğitim başlıyor
Batışehir projesi içindeki okul binasını Doğa Kolejine kiraladıklarını anlatan İnanç Kabadayı, "Doğa Kolaji bu hafta itibarıyla kayıtlara başladı, 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak" dedi.

Ciroda yüzde 30 büyüyüp 800 konut satacak
2013 yılı hedeflerinden de bahseden İnanç Kabadayı, "Global ekonomideki sis bulutlarının sağılacağı beklentisi ve yüzde 5 büyüme hedefiyle, gayrimenkul sekkörünün Türkiye'nin büyümesindekien önemli aktörlerden biri olacağını öngörüyoruz. 2012'de kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B gibi üç önemli yasa çıktı. 2013 bu yasaların meyvalarının alınacağı bir yıl olacak" diye konuştu. İnanç Kabadayı 2013 yılında EgeYapı Group olarak ciroda yüzde 30 büyüme ve 800 konut satışı hedefi koyduklarını kaydetti.

2013'te iki proje geliyor
2013 yılında biri Avrupa, diğeri Anadolu Yakasında olmak üzere iki projeye start vereceklerini açıklayan İnanç Kabadayı, "Anadolu Yakası'nda Pega Kartal projesini hayata geçireceğiz. Şu anda ön talep topluyoruz. Pega Kartal'da aileye yaşamına uygun büyük metrekareli rezidanslar, ofisler ve ticari birimler yer alacak. projemiz 32 katlı bir bloktan oluşuyor. Ruhsatını yılbaşından önce aldığımız için Pega Kartal'da KDV oranı yüzde 1 olarak uygulanacak. Pega Kartakl2ın lansmanını Mart ayında yapmayı planlıyoruz" dedi.
Avrupa yakasında ise üç bölgede görüşmelerini sürdürdükleri ve nihai aşamaya gelinen üç projeleri bulunduğunu anlatan İnanç Kabadayı, "Bunlardan birini 2013 yılında devreye alacağız. Beylerbeyi'nde portföyümüzde olan bir ofis projemiz vardı. Bu projeye başlayacağız. tamamlandığında genel müdürlüğümüzü de buraya taşıyacağız.

 EGEYAPI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.egeyapigroup.com.tr/

BATIŞEHİR PROJESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.batisehir.com.tr/

 

Proje Bilgisi: Batışehir