Batışehir’de 25 milyon TL’lik çevre yatırımı

EgeYapı Group’un İstanbul Bağcılar’daki Batışehir Projesi’nde, geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan 25 milyon TL’lik çevre yatırımı, 10 gün içinde tamamlanacak

Batışehir’de 25 milyon TL’lik çevre yatırımı

22 Nisan 2013 / emlakwebtv
EgeYapı Group tarafından İstanbul Bağcılar’da TEM Otoyolu’na cepheli olarak inşa edilen 3 bin 3015 konutlu Batışehir Projesi’nde, 2012 yılında temeli atılan 25 milyon TL yatırımlı yüksek gerilim hatlarının yer altına alınması projesi hayata geçiyor.

Geçtiğimiz yıl Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı arasında imzalanan protokol kapsamında her iki ilçede toplam 500 bin kişiye enerji sağlayan 154 kVa’lık yüksek gerilim hattının 6 bin 100 metrelik kısmının yer altına alınması kararlaştırılmıştı. Bir yıldır süren çalışmaların tamamlanmasıyla, 6 bin 100 metrelik yüksek gerilim hattı 10 gün içinde tamamen yer altına alınmış olacak.

Yaklaşık 700 milyon TL’lik yatırımla 780 bin 812 metrekarelik bir alanda hayat bulacak Batışehir Projesi’nde 14 farklı tipte toplam 3 bin 266 adet konutun yanı sıra otel – rezidans ve ofislerin yer alacağı Batışehir Premium, Doğa Koleji’nin yer alacağı bir eğitim kompleksi ve çok sayıda önemli markanın da bulunacağı bir açık hava çarşısı bulunacak. Batışehir tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak.

Ege Yapı hakkında detaylı bilgi için  www.egeyapigroup.com.tr

Batışehir Projesi hakkında ayrıntılı bilgi için www.batisehir.com

Proje Bilgisi: Batışehir