Batışehir’den Yatırımcılara “Yüzde 1 KDV” Avantajı

EgeYapı Group’un Bağcılar projesi Batışehir’de, yatırımcılar yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 0,49’luk faiz oranlıyla konut sahibi oluyor

Batışehir’den Yatırımcılara “Yüzde 1 KDV” Avantajı

8 Ocak 2013 / emlakwebtv
EgeYapı Group’un İstanbul Bağcılar’da inşa ettiği Avrupa’nın En İyi Karma Projesi ödüllü Batışehir Projesi, konumu, yatay mimari yapısı, sosyal olanaklarının yanı sıra yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 0,49’dan başlayan  faiz oranlarıyla yatırımcılara büyük bir fırsat sunuyor.

Batışehir’de KDV yüzde 1, faiz 0,49, teslimler ise bu yıl
Maliye Bakanlığı’nın Gelir Vergisi Kanunu’nda gerçekleştirdiği değişiklik kapsamında bu yıldan itibaren konutlarda KDV oranları yüzde 18 üzerinden işlem görecek. Bu çerçevede, ruhsatını KDV oranları ile ilgili yeni düzenleme öncesi alan Batışehir projesi, mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığı ve konut faiz oranlarının en düşük olduğu bir dönemde yatırımcılara yüzde 1 peşinat, yüzde 0,49 banka faizi ve yüzde 1 KDV avantajı ile Batışehir’li olma şansı tanıyor. İlk etap teslimlerinin bu yıl içinde yapılacak olması Batışehir’i hem yatırım hem de yaşamak için konut alacak olanlar için daha da cazip hale getiriyor. Yatay mimari konseptte inşa edilen Batışehir Projesi’nde 14 farklı tipte toplam 3 bin 250 adet konutun yanı sıra otel – rezidans ve ofislerin yer alacağı Batışehir Premium, Doğa Koleji’nin yer alacağı bir eğitim kompleksi ve çok sayıda önemli markanın da bulunacağı bir açık hava çarşısı bulunuyor. Batışehir tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapması planlanıyor.

Proje Bilgisi: Batışehir