Batışehir dükkanlarına dev ilgi

Batışehir'in alışveriş caddesinde yer alan cadde dükkanları ve mağazalar bir hafta içerisinde 1500 ön talep aldı

Batışehir dükkanlarına dev ilgi

'Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi' ödüllü ve dünyanın en önemli ekonomi yayınlarından biri tarafından 'Getiri Potansiyeli En Yüksek' projesi seçilen Batışehir'in alışveriş caddesinde yer alan cadde dükkanları ve mağazalar; gelir getirisi yüksek benzersiz lokasyonu ve sunduğu avantajları ile bir hafta içerisinde 1500 ön talep aldı.

166 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışla
13 Aralık 2014'te saat 10:00'da açık artırmaya usulü gerçekleştirilecek BatıCadde ihalesine sayılı günler kala 166.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak mağaza ve dükkanlar büyük ilgi görmeye devam ediyor.  Emlak Konut ve TOKİ güvencesiyle, EgeYapı Group ve EPP tarafından İstanbul Bağcılar'da hayata geçirilen "Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi" ödüllü ve dünyanın en önemli ekonomi yayınlarından biri tarafından ''Getiri Potansiyeli En Yüksek'' projesi seçilen Batışehir Alışveriş Caddesi'nde bulunan dükkan ve mağazalar bir hafta içerisinde 1500 ön talep aldı. Caddedeki dükkan ve mağazalara gösterilen büyük ilgi doğrultusunda ihaleye sayılı günler kala Batışehir satış ofisinde rekor boyutta yoğunluk oluştu. 13 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 10:00'da Batışehir satış ofisinde açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek BatıCadde dükkan ve mağaza ihalesinde 9 m² ile 2 bin 200 m² arasında değişen 121 dükkan 166.000 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

EgeGroup-Batışehir

Yaklaşık 1 km uzunluğunda mağaza ve dükkanların yer aldığı BatıCadde, misafirlerine açık havada alışveriş imkanı sunuyor. Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen alışveriş caddesi, sahip olduğu cafelerden restoranlara, bankalardan marketlere kadar birçok mağazası ile 10 binlerce kişinin ihtiyacına karşılık verecek.

Kabadayı'dan ihale açıklaması
Konuyla ilgili bir açıklama yapan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı: 'BatıCadde'nin mağaza ve dükkanlarına gösterilen yoğun ilgi memnun edici seviyede. İhale günü yaklaştıkça bu ilginin giderek artacağını düşünüyorum.'

EgeYapı Group'un 35 yıllık bilgi birikim ve deneyimi ile gayrimenkul sektörünün değişime yön veren markası olarak faaliyet gösterdiğini söyleyen EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı ihale süreci hakkında şunları söyledi: 'Toplam 900 milyon TL yatırım ile Bağcılar'da hayata geçirdiğimiz 'Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi" ödüllü ve dünyanın en önemli ekonomi yayınlarından biri tarafından ''Getiri Potansiyeli En Yüksek'' projesi seçilen Batışehir; yaşam standartları, sunduğu sosyal imkanlar ve benzersiz lokasyonu sayesinde yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Projemizin konsepti doğrultusunda konumlandırdığımız her ihtiyacı karşılamak üzere hizmet sunacak ve yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlamasını beklediğimiz 1 km uzunluğunda alışveriş caddesi BatıCadde'de bulunan mağaza ve dükkanlar yatırımcılar tarafından rekor olarak adlandırılabilecek bir ilgi gördü. Satış ofisimizin yoğun bir şekilde çalıştığı bir hafta içerisinde 13 Aralık Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz açık artırma ihalesi için 1500 ön talep topladık. Bu ilgi projenin bir başarısı olarak bizleri gururlandırıyor. Alışveriş caddemizdeki mağaza ve dükkanların gelir getirisi yüksek bir konuma sahip olması nedeniyle de yatırımcılar tarafından gösterilen bu ilginin ihale gününe kadar daha da artacağını düşünüyoruz. İhale gününe sayılı günler kala talebin giderek artacağını düşünüyoruz. Her ihtiyaca yönelik mağazaların yer alacağı cadde, ziyaretçilerine geniş bir yelpazede birçok farklı dükkan ile keyifli bir alışveriş alanı sunacak'' dedi.

Batışehir; TEM ve Vatan Caddesi'nin kesiştiği noktada, önünden günde yaklaşık 300 bin aracın ve 1 milyona yakın insanın geçtiği, TEM'den direkt giriş imkânı bulunan sayılı projelerden biri olarak konumlanıyor. Sürdürülebilir yaşam odaklı sunduğu imkânlarla Batışehir, İstanbul'un tam kalbinde bulunuyor. Batışehir; 750 bini aşkın nüfusuyla Türkiye'nin 52 ilinden daha büyük ve İstanbul'un en kalabalık ilçesi olan Bağcılar'da Doğan Medya Center'ın hemen karşısında, Atatürk Havalimanı'na sadece 10 dakika, Beşiktaş ve Bakırköy'den metro ile yalnızca 15 dakika uzaklıkta yaşama kapılarını açtı.

Proje Bilgisi: Batışehir