Battal İlgezdi ve Gamze Akkuş için Emre Maraşlı'dan açıklama!

Battal İlgezdi ve Gamze Akkuş için Emre Maraşlı'dan açıklama yapıldı. Battal İlgezdi'nin Erguvan İnşaat ile bir bağlantısı yoktur

Battal İlgezdi ve Gamze Akkuş için Emre Maraşlı'dan açıklama!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin mal varlığı ile ilgili çıkan haberlere, Erguvan İnşaat tarafından yazılı açıklama yapıldı.


Erguvan İnşaat adına yazılı açıklamada imzası olan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı şunları söyledi:

“Kamuoyunda bir süredir Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile ilgili iddialar dolayısıyla yapılan haberlerde, şirket markamız olan Erguvan İnşaat’ın da adının geçtiği görülmektedir. Kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacıyla Erguvan İnşaat ve Maraşlı ailesi olarak bu açıklamayı yapmayı uygun görüyoruz…

Battal İlgezdi’nin 1999 senesinden 2008 senesine kadar firmamızda ortaklığı bulunmuştur. Belediye başkanı adayı olması ile birlikte hem ortaklığımız hem de sosyal ilişkilerimiz sona ermiştir.

Bizler, Battal İlgezdi’nin Belediye Başkanı olduğu zaman(2009), bizimle hiç bir bağı kalmamasına rağmen, Maraşlı ailesi olarak, Erguvan İnşaat markasıyla en kuvvetli olduğumuz ATAŞEHİR BÖLGESİNDE, inşaat yapmama kararı aldık ve uyguladık. 2010 yılından itibaren PENDİK/KURTKÖY bölgesinde ağırlıklı olarak inşaat yapmaktayız.

Erguvan İnşaat markası tarafımıza ait olmakla birlikte; eski ortağımızın firmasından bahsedilirken TAM ÜNVANLARI YAZILARAK, gerekli kontroller yapılırsa, bizler de bizi ilgilendirmeyen haberlerden olumsuz etkilenmemiş oluruz.

Bu süreç içinde Erguvan adı geçen ve ailemizle alakası olmayan diğer şirketlerin adının değiştirilmesi ve markamızla olan isim benzerliklerinin giderilmesi için gerekli girişimleri yapacağız. Bu girişimlerimizden olumlu sonuç alamamamız durumunda ise şirket markamızı ve ismimizi değiştireceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

Maraşlı Ailesi Adına

Emre Maraşlı

İstanbul Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı”