Bauhaus yeni yatırımını Antalya’ya yaptı

Bauhaus, Türkiye’deki 9. şubesini Antalya Kepez’de açtı. 14 bin metrekarelik satış alanıyla yeni şube, 120 ürün çeşidi bulunduruyor

7 Ağustos 2012 / emlakwebtv

“kendin – yap” felsefesiyle ürün satışı yapan Bauhaus, 1996 yılından beri Türkiye pazarında da hizmet veriyor. Uluslar arası konsepti paralelinde, ev aletleri, bahçe mobilyaları, ev tekstili, aydınlatma vb. bir çok alanda hizmet veren Bauhaus, Türkiye’deki yatırımlarını geliştirmeye de devam ediyor.
2012 yılındaki yatırım planı doğrultusunda İstanbul Kağıthane’de hizmete giren firma, 9. Şubesini de Antalya Kepez’de hayata geçirdi. Her yıl 2 şube yatırımını tamamlayarak hizmete açmayı hedefleyen Bauhaus, 10 bin kişiye istihdam sağlamayı öngörüyor. Şirketin 10 yıllık hedefi ise 500 milyon euro yatırımı tamamlamak.
Türkiye’de hizmet vermeye başladığı yıllarda yüzde 70 yabancı, yüzde 30 yerli ürün sunan Bauhaus şubeleri, bugün başlangıçtaki kaliteyi sürekli arttırarak, yüzde 35 yabancı ve yüzde 65 yerli ürün çeşidi ile hizmet veriyor.
9. Şubesi Kepez’in açılış töreninde de geleneği bozmayan Şube Hazırlama Ekibi,  ’Şube Yönetim Ekibi’ne temsili anahtar teslimini yaptı. Ayrıca kurdele kesme töreninin yapıldığı açılış gününde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de mağazayı ziyaret etti.