Baumit'ten 2013 yeni nesil ürünler

Baumit Türkiye, 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşen 36. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2013’te tüketicilere doğru ürün tercihleri konusunda bilgiler aktardı

29 Nisan 2013 / emlakwebtv
Baumit Pazarlama Müdürü Candan Mumcuoğlu ile, 36. Yapı Fuarı’nda Baumit’i, fuarı ve söktörü değerlendirdik.
Dış cephe ısı yalıtım alanında uzman Baumit Ürün Müdürü Hüseyin Ünlüyol, Baumit’in yenilikçi  ve zengin ürün gamını ayrıntılı bir şekilde emlakwebtv’ye anlattı. Marmara bölgesi ve Ankara odaklı olarak hizmet veren ve ısı yalıtımı alanında ilk üç marka arasında yer alan Baumit’in tüm ürün gurubunu, mevcut ürünlerinin avantajları konusunda detaylı bilgi vedi.

Dış cephe ısı yalıtım alanının uzman markası Baumit, 36. Yapı Fuarı’nda tüm ürün grubunu tanıtan standı ile yer aldı. Isı yalıtımı başta olmak üzere cephe kaplamaları ve boyaları, sıvalar, şap ürünleri, karo yapıştırıcıları ve derz dolgular, hazır beton ve örgü harçları ürün grupları ile faaliyet gösteren Baumit, pek çok başarılı projede yer alıyor.

Baumit, dış cephe ısı yalıtımı alanında sunduğu sistemler Baumit open, Star ve Pro yalıtım sistemleri yeni projelerden renovasyon projelerine alternatifli olarak sunuluyor.

Baumit, karo yapıştırıcıları ve derz dolguları ile ıslak mekanlara her alt yüzey ve fayans boyutu için profesyonel çözümler sunuyor.

Baumit, 2013 için de yeni ürünler geliştirdi. Baumit türkiye de Avrupa ile eş zamanlı olarak buyeni ürünleri Türkiye pazarına sunuyor. ilk kez 36. Yapı Fuarı'nda Baumit CreativTop ve Baumit Artline ürünlerini sergiledi.

Baumit CreativTop, 758 renk tonu ile kullanıcının hayal gücüne kalan doku zenginliği sağlıyor. Baumit Artline boya serisi ise farklı efektler yaratmaya imkan veriyor.

Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi, Avrupa Teknik Onay Normu ETAG 004’e göre belgelendirilerek bir bütün olarak dayanıklılık, darbe dayanımı, alt yüzeye yapışma niteliği, katmanların arasındaki bağlar, dona karşı dayanıklılık ve yangına tepki sınıfı gibi birçok önemli parametre açısından test edilmiştir.
Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi, konutlarda, ofis alanlarında ve diğer gayrimenkul  projelerinde mekan iklimi ve enerji tasarrufu bilinci ile daha yüksek bir yaşam kalitesi sağlanmasına katkıda bulunuyor.

Sistemde yer alan Baumit StarContact, sıcaklık dalgalanmaları, rüzgar hızı veya diğer çevre etkileri altında duvarla dış cephe arasında sürekli bir bağlantı olanağı yaratıyor. Sıva harcı olarak elastik ve esnek bir yapıya sahip olan ürün, gerilimi kalıcı bir şekilde ortadan kaldırıyor.
Eşsiz bir esneklik ve darbe dayanımı özelliğine sahip sistem içerisinde bulunan Baumit StarTherm, gri yalıtım plakası olarak beyaz plaka ile karşılaştırıldığında %20 daha yüksek yalıtım performansı sağlıyor. Baumit SilokonTop kaplama ise su ve kir itici bir yüzeye sahip yapısı sayesinde yağmur ve kiri, yüzey üzerinde damlacıklar halinde bırakıyor.

Baumit Star Isı Yalıtım Sistemi ile binalarda 4 kata kadar dübel kullanmaksızın uygulama yapılabilir. Beyaz renkli yapıştırma ve sıva harcının yapışma kuvveti ile istenen tutunma ve uzun ömürlü cephe oluşturulabiliyor.
Star Isı Yalıtım Sistemi, koyu renklerle kullanıldığında ve levha olarak da MineralTherm seçildiğinde mükemmel bir esneklik sağlıyor. Böylece koyu renklerin uygulanmasından sonra cepheler, güneş ışığı etkisi ile ısınmıyor ve gerilim oluşmuyor. Baumit tarafından piyasaya sürülmüş olan ve en geniş dış cephe renk kartelası olan LIFE renk sistemi Star Isı Yalıtım Sistemi ile birlikte kullanılabilir. Baumit Life, 888 renk alternatifi ile hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. 94 ana rengin temel alındığı ve her rengin 8 farkılı tonu geliştirilerek oluşturulan renk sisteminde, 6 farklı beyaz tonu, 7 kaplama dokusu ve 36 mozaik kaplama alternatifi bulunuyor.

Baumit hakkında detaylı bilgi için www.baumit.com.tr