“Bavulunu kap gel” Sarıyer’den sonra Merter’de

Sarıyer’de Koç Üniversitesi Batı kampüsü yanında A’dan Z’ye dayalı döşeli Panoroma Life projesine devam eden Kılıçoğlu Group, ‘Bavulunu al gel’ konseptini Merter’e taşıyor

“Bavulunu kap gel” Sarıyer’den sonra Merter’de

27.12.2013 / Posta Gazetesi 

Kılıçoğlu Group şirketlerinden Senatör Gayrimenkul, Avrupa Yakası’na giriş yaptığı Sarıyer’deki Panorama Life projesinde hayata geçirdiği ‘Bavulunu kap gel’ konseptini İstanbul’a yayacak. Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, bu konseptteki ikinci projeyi Merter’de hayata geçireceklerini açıkladı.

Yüzde 50’si satıldı
Sarıyer’de Koç Üniversitesi Batı Kampüsüne komşu bir noktada hayata geçirdikleri Panoroma Life projesinin 6 blokta 3004 konuttan oluştuğunu anlatan Talat Kılıç, Bölgedeki öğrencilerin ve yatırımcının ihtiyacını karşılamak amacıyla, ağırlığı 1+0 ve 1+1 dairelerden oluşan projeyi, A’dan Z’ye dayalı döşeli olarak ‘Bavulu’nu al gel’ konseptinde geliştirdiklerini anlattı. Yüksek kira getirisi sayesinde dairelerin kendisini 14-15 yıl gibi bir sürede amorti ettiğine değinen Talat Kılıç, bu nedenle yatırımcıların da projeye ilgi gösterdiğini kaydetti. Kılıç, Panoroma Life’ta yüzde 50’lik bir satış oranına ulaştıklarını belirterek, daire metrekare fiyatlarının 6 bin ila 6 bin 300 TL aralığında oluğunu kaydetti.

Merter’e ofis ve konut yapacak
Talat Kılıç, Merter’de E-5 kenarında üzerinde soğuk hava deposu bulunan 20 bin metrekarelik arsa için kat karşılığı anlaşma yaptıklarını açıkladı. Arsa üzerine yapılacak projenin plan çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Kılıç, projeye 2014 Eylül’ünde başlayacaklarını söyledi.  Kılıç burada 80 metrelik 2 kule yapacaklarını belirterek, “Arsa sahibi ofis istiyor. Kulelerden biri ofis diğeri konut olacak. Konut kulesinde Panoroma Life’te oluşturduğumuz ‘Bavulunu kap gel konseptini uygulayacağız’. Burada da A’dan Z’ye ayalı döşeli 1+0 ve 1+1 daireler yer alacak. Blokların altında ise ticari üniteler bulunacak” dedi.

Kuriş Kule 2015 Mayıs’ta teslim

Kartal’da 208 home-ofis ve 30 dükkandan oluşan Hukukçular Towers projesinde yaşamın başladığını hatırlatan Talat Kılıç, Kartal Adliye’sinin arka kapısında yer alan projede banka genel müdürlükleri ve avukatların yer aldığın kaydetti. Kartaldaki diğer projeleri Kuriş Kule’de de yüzde 88 satış oranına ulaştıkları bilgisini veren Kılıç “ Kuriş Kule projemiz tek kulede 200 ofis ve 32 mağaza bulunuyor” dedi.