Bayraktar: VIA GYO'nun ismi teröristlerle yan yana yazılamaz

Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar darbe gecesi ABD'ye kaçtığı yönündeki haberleri eleştirerek, SPK Başkanını da şirketin Borsa'dan çıkarılması konusunda deliller sunmaya davet etti.

Bayraktar: VIA GYO'nun ismi teröristlerle yan yana yazılamaz

Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, bugün düzenlediği basın toplantısı ile, fırmanın Borsa'dan çıkarılması ve darbe girişimi gecesi ABD'ye kaçtığı yönündeki haberlere yanıt verdi. SPK Başkanını şirketin Borsadan çıkarılması konusunda deliller sunmaya, iftira haberleri yapanları da istifaya davet eden Bayraktar

"Biz demokrasiye, millet iradesine ve seçimle iş başına gelmiş hükümetimize sonuna kadar bağlıyız; ismimiz, milletin meclisini bombalayan alçak teröristlerle yan yana yazılamaz" şeklinde konuştu. 

SPK'ya çağrı: Delilleri göster ya da istifa et
SPK'nın konuyla ilgili delilleri ortaya koymasını, kararla birlikte Türkiye'nin en değerli GYO'sunun kapatıldığını ve kendilerine gelecek vaat edildiğini de hatırlatan Bayraktar:  "Biz 4 tane bitmiş ve yüzde yüzü kiralanmış projeyi halka açtık, SPK başkanından bugün konuya ilişkin bir açıklama bekliyorum. Bugün malın mülkün değeri yok gözümde. Bu bir onur meselesidir. Benim adım, ailemin adı, şirketimin adı kendi meclisini bombalayan şerefsizlerle asla yer alamaz" dedi. 

15 Temmuz'da güvenlik güçlerimize gıda desteği sağladık
Sabah Gazetesi'nin yaptığı "15 Temmuz'da ABD'ye kaçtığı"  yönündeki iddiaları sert bir dille yanıt veren Coşkun Bayraktar:

"kimse bize iftira atamaz, yalancının mumu yatsıya kadar yanar, ben şu anda o mumu söndürüyorum. Ben Amerika’ya darbe gecesi değil, olaylar yatıştıktan 5 gün sonra yani 20 Temmuz’da gittim" dedi. Bayraktar, uçak biletini basın mensuplarıyla paylaşmasının ardından, darbe gecesinde demokrasi direnişine katıldıklarını da dile getirerek:

"Bir alışveriş merkezimizde marketimizden müsaade istenerek camları kırılarak güvenlik güçlerine gıda desteği de verdik, biz aşağılık darbecilere karşı canımız pahasına mücadele ettik” diye konuştu. Tüm anlattıklarının kamera kayıtlarında yer aldığını belirten Bayraktar, isteyen medya mensuplarıyla da bu görüntüleri paylaşabileceğini kaydetti.