Bayram'da köprü ve yollar ücretsiz

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını duyurdu

Bayram'da köprü ve yollar ücretsiz

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada vatandaşlara bayram müjdesi verdi. Arınç, Kurban Bayramı süresince ülke çapındaki tüm köprü ve otoyollarda, 8 Ekim Çarşamba sabahı saat 08.00'a kadar ücretsiz seyahat edilebileceğini açıkladı.

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

'Vatandaşlara Bayram müjdesi'
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada: 'Bir de her bayram öncesi rutin olarak belirttiğimiz gibi vatandaşlarımıza müjdemiz olacak. Köprü ve otoyol geçişleriyle ilgili. Bir de cuma günü yarım gün yapılarak bayram tatilinin uzatıldığını hatırlatalım tekrar. Bayram sabahı geçerli olmak üzere de otoyollardaki ve köprülerdeki bütün geçişler ücretsiz olacaktır. Önümüzdeki perşembeyi cumaya bağlayan geceden başlayarak Çarşamba sabahı bitmek üzere ücretsiz olacak. Vatandaşlarımızın bilgisine.' dedi.

İstanbul'un Bayram hediyeleri
Daha önce İstanbul Büyük Şehir Belediyesi(İBB) ve İSPARK tarafından da Bayram süresince indirim müjdeleri yapılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, İstanbul'da toplu taşıma ulaşım ücretlerinde yüzde 50'lik bir indirim uygulanacağı açıklanmıştı. İSPARK da kendisine ait 500 noktadaki yol üstü otoparkların bayramın ilk iki günü olan 4-5 Ekim günlerinde ücretsiz hizmet verileceğini bildirmişti.