Bayram "günlük kiralıklara" yaradı

Ramazan Bayramı süresince günlük kiralık konut fiyatlarında büyük bir artış yaşandı. Kiralar bir önceki aya göre yüzde 36 oranında artış yaşadı

Bayram

Ramazan Bayramı'nda günlük kiralık konut fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı. Hurriyetemlak.com'un derlediği bilgilere göre, bayram süresince günlük kiralık konutlarda yaşanan artış bir önceki aya göre yüzde 36 düzeyinde oldu...

Günlük kiralık konutlara Ramazan dopingi
Ramazan Bayramı tatilinin yaz aylarına denk gelmesi ve kamu çalışanları için ek tatil imkanı, başta güney sahilleri ve Ege kıyıları olmak üzere günlük kiralık ev fiyatlarının artmasına neden oldu. 

Bayram "günlük kiralıklara" yaradı

Antalya'da artış yüzde 40, Aydın'da yüzde 67
Otel ve pansiyon gibi seçeneklerin dışında tatil masraflarının azaltılması için tercih edilen günlük kiralık ev fiyatlarında en yüksek artış Aydın'da yaşandı. Aydın'da fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 67 oranında artış gösterdi. Tatilcilerin gözde mekanlarından Antalya'da da yüzde 40 oranında artış gözükürken, bu oran İstanbul'a yakınlığıyla ilgi gören Balıkesir'de yüzde 25 düzeyinde gerçekleşti.

Kalabalık aielelerin tercihi
Günlük, haftalık ya da aylık kiralık konut sektörü çoğunlukla kalabalık aileler tarafından tercih ediliyor. Kişi ya da oda başına hizmet veren otel ya da pansiyon gibi konaklama seçeneklerine önemli bir alternatif olan süreli kiralamalarda, süre uzadıkça fiyatlarda da indirim gerçekleşiyor.