Bayramlar, barışmak için önemli fırsat

“Her ne kadar eski coşkusuyla yaşanmasa da dini bayramların halen bir araya gelme, büyüklerimizi hatırlama, küçüklerimizi sevindirme anlamına geliyor”

Bayramlar, barışmak için önemli fırsat

06 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türkiye Genç İşadamaları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı, Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Barış Aydın, bayramların kırgınlık ve dargınlıkları geride bırakmak için önemli fırsat olduğunu belirterek, Ramazan Bayramı’nda birlik ve beraberlik içinde olunulması çağrısı yaptı.

Aydın: “bayram günlerinin Türk ve İslam aleminde çok özel yeri vardır”
Her ne kadar eski coşkusuyla yaşanmasa da dini bayramların halen bir araya gelme, büyüklerimizi hatırlama, küçüklerimizi sevindirme anlamına geldiğinin altını çizen Aydın, şöyle devam etti: “Bayramlar insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların yeşerdiği günlerdir. Bu özel günlerde kaygıları, sıkıntıları bir kenara bırakarak bayramı layıkıyla kutlamalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Bayramda gelin dargınlık ve kırgınlıkları unutalım. Birlik ve beraberlik duygularını pekiştirelim. Bayramlarda oluşan sinerjiyi önümüzdeki günlere de aktaralım, Ankara’nın ve ülkemizin kalkınması için elele verelim. Kardeşlik bağlarının güçlendiği, ekonomimizin geliştiği daha refah içinde bir gelecek temennisiyle tüm milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.”