Baysaş İnşaat'tan dev hedef

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, Fikirtepe'de halen 8 bin TL seviyesinde seyreden metrekare fiyatlarının birkaç sene içinde çift haneli rakamlara çıkacağını söyledi

Baysaş İnşaat'tan dev hedef

Tüm tartışmalara ve sorunlara rağmen devam eden Fikirtepe kentsel dönüşümünde metrekare fiyatları kısa sürede iki katına çıktı. Fikirtepe'nin ilk ruhsatını alan Baysaş İnşaat'in Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, metrekare fiyatlarının birkaç yıl içinde iki haneli rakamlara sıçrayacağını belirterek, bölgede yeni yatırımlara hız verdiklerini söyledi.

Hem oturumcu hem yatırımcı ilgisi
Aydın, bölgenin şehrin merkezindeki konumu, metrobüs, metro, Marmaray ve Avrasya Tüneli gibi önemli ulaşım akslarına yakınlığıyla büyük bir potansiyel içerdiğini söyledi. Yeni ruhsat alan konut projelerinin Fikirtepe'ye olan inancı da artırdığına dikkat çeken Aydın:

“Bu da arsa sahipleri ile müteahhitler arasında anlaşma sürecini hızlandırmak için teşvik edici bir unsur oldu. Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern hayatın ihtiyaçlarını karşılayan modern bir semt haline geliyor. Hem oturum, hem de yatırım açısından yüksek satış performansına sahip. Biz de ortaya çıkan bu tablo nedeniyle İstanbul 216 ikinci etap projemizi hayata geçirmek için son aşamaya geldik” dedi.

80 milyon dolarlık yeni etap start aldı
Diğer taraftan Baysaş İnşaat, İstanbul 216 projesi çerçevesinde 80 milyon dolara mal olacak ikinci etap projesi için de yıkım çalışmalarını tamamladı ve ruhsat sürecine girdi. 

Eylül ayı itibariyle yeni etapta satışlara başlamayı hedeflediklerini anlatan Şemsettin Aydın, projenin 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde yükseleceğini anlattı. Aydın’ın verdiği bilgilere göre yaklaşık 580 konuttan meydana gelen İstanbul 216’nın ikinci etabında biri home ofislerden oluşan toplam üç blok yer alacak. Projede alanları 52 ile 168 metrekare arasında değişen 1+1’den 3+1’e kadar farklı konut tiplerinin ve sosyal alanlar da bulunacak. 

Firma Bilgisi: Baysaş Inşaat
Proje Bilgisi: Istanbul 216