BDDK'da FETÖ operasyonu: 21 kişi hakkında tutuklama kararı

BDDK'da FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 kişinin tutuklanmasına karar verildi. 6 kişi hakkında ise arama kararı çıktı

BDDK'da FETÖ operasyonu: 21 kişi hakkında tutuklama kararı

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması Soruşturması, BDDK'ye sıçradı. Son dakika olarak servis edilen haberlere göre aralarında burakıpların da bulunduğu 21 kişi hakkında tutuklama kararı alındı. 6 kişi hakkıda ise arama kararı alındı. 

FETÖ soruşturması derinleşiyor
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda gözaltına alınan 21 şüphelinin Çağlayan Adalet Sarayı'na sevki gerçekleşti. Savcı Evliya Çalışkan şüphelilerin ifadelerini aldıktan sonra İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevkini gerçekleştirdi.

 

BDDK'de FETÖ operasyonu: 21 kişi hakkında tutuklama kararı

 

21 kişi hakkında tutuklama kararı
Davayı görüşen İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Fethullahçı Terör Örgütü/PDY Üyeliği" suçundan 21 kişi hakkında tutuklama kararı aldı. Adreslerinde bulunamayan 6 kişi hakkında da yakalama kararı alındı.

Tutuklu şüpheli sayısı 47'ye çıktı
Daha önceki günlerde 26 şüpheli hakkında tutuklama kararı alıan soruşturma kapsamında, böylece tutuklu şüpheli sayısı da 47'ye çıkmış oldu.